Zeiss wzbogaca ofertę kompaktowych obiektywów o model Loxia 85 mm f/2.4

Zeiss wzbogaca ofertę kompaktowych obiektywów o model Loxia 85 mm f/2.4

Zeiss wzbogaca ofertę kompaktowych obiektywów o model Loxia 85 mm f/2.4
Marcin Watemborski
15.09.2016 09:00, aktualizacja: 26.07.2022 18:52

Seria Zeiss Loxia kierowana jest do użytkowników aparatów bezlusterkowych z mocowaniem Sony E. Obok trzech pozostałych pojawił się nowy obiektyw portretowy. Powstał on w oparciu o konstrukcję Zeiss Sonnar.

Linia dedykowana jest fotografom podróżniczym oraz tym, ceniącym sobie kompaktowe rozmiary sprzętu, przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Loxia 85 mm f/2.4 to obiektyw, który uzupełnia istniejącą dotychczas rodzinę szkieł – 21 mm f/2.8, 35 mm f/2 oraz 50 mm f/2. Przeznaczony jest do bezlusterkowców z mocowaniem Sony E.

Obraz

Nowy teleobiektyw powstał w oparciu o legendarną konstrukcję Zeiss Sonnar. W środku znajdziemy 7 elementów rozmieszczonych w 7 grupach. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,8 metra. Uzyskanie precyzyjnej ostrości ułatwi pierścień obracający się aż o 220 stopni, natomiast płytką głębię ostrości zapewni duży maksymalny otwór przysłony f/2.4.

Obraz

Podobnie, jak pozostałe obiektywy z serii Loxia, ten wyposażony jest w system De-Click oraz interfejs elektroniczny EXIF, dzięki czemu w pliku zostaną zapisane dane obiektywu.

Obraz

Obiektyw będzie dostępny na rynku od połowy grudnia 2016 roku, a jego cena wyniesie 6199 złotych.

Obraz

Więcej informacji znajdziecie na [url=http://www.zeiss.pl/corporate/pl_pl/home.html]stronie producenta.

[/url]

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)