Zenitar 50 mm f/0.95 - bardzo jasny, wytrzymały, ale też ciężki standard do Sony

Zenitar 50 mm f/0.95 - bardzo jasny, wytrzymały, ale też ciężki standard do Sony

Zenitar 50 mm f/0.95 - bardzo jasny, wytrzymały, ale też ciężki standard do Sony
Monika Homan
18.03.2019 13:10, aktualizacja: 26.07.2022 15:54

Zenitar 50 mm f/0.95 to dość specyficzna propozycja firmy Zenit, która odradza się jak feniks z popiołów. Bardzo jasna optyka, wytrzymała konstrukcja i wyjątkowa plastyka obrazu to cechy nowego obiektywu Zenita.

Firma Zenit ogłosiła pierwszy obiektyw w swojej ofercie do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony. Super-jasny Zenitar 50 mm f/0.95 będzie w pełni manualny i pozbawiony jakichkolwiek styków.

Obraz

Jasny otwór i z 14-listkową przysłoną zapewni idealne okrągły bokeh i gładkie, kremowe rozmycie tła. Obiektyw zbudowany będzie z 9 elementów w 8 grupach. Szkło w połączeniu z metalem, z którego wykonany jest tubus obiektywu gwarantuje dużą wytrzymałość i świetną jakość obrazu, ale sprawia też, że Zenitar 50 mm f/0.95 nie jest lekkim obiektywem - waży ponad kilogram.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Obiektyw pojawi się na rynku rosyjskim w przyszłym tygodniu, a producent nie zdradza, czy zamierza wypuścić go na inne rynki. Będzie można go kupić w cenie 680 euro.

Obraz
Zenitar 50 mm f/0.95 jest obiektywem to obiektyw do świadomej i przemyślanej fotografii, kierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Dzięki nowej, ulepszonej optyce obraz jest ostrzejszy. Warto też zwrócić uwagę na plastykę obrazu, która jest szczególnie ceniona w fotografii artystycznej. Jakość produktu nie ustępuje zagranicznym odpowiednikom, a atrakcyjna cena pozwoli skutecznie konkurować z nimi zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Oczywiście nowy projekt wprowadza linię Zenitar na zupełnie nowy poziom 
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)