Ziemia, jakiej nie znasz. Francuski astronauta uwielbia ją fotografować z kosmosu

Ziemia, jakiej nie znasz. Francuski astronauta uwielbia ją fotografować z kosmosu
Źródło zdjęć: © © Thomas Pesquet / [Twitter](https://twitter.com/Thom_astro)
Marcin Watemborski

20.05.2021 08:36, aktual.: 20.05.2021 10:36

Thomas Pesquet jest astronautą, który stacjonuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Z tęsknoty za Ziemią fotografuje ją w przepiękny sposób. Jego zdjęcia pokazują nasz jedyny dom takim, jakiego go nie znamy.

Thomas Pesquet wyleciał na swoją drugą misję na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w kwietniu 2021 oku. Pełni tam rolę francuskiego dowódcy, ale nie samą pracą człowiek żyje. Astronauta uwielbia fotografię i ma szansę zrobić zdjęcia, które niewiele osób miałoby szansę uchwycić.

Dzięki niesamowitej perspektywie, Thomas ukazuje Ziemię z pokładu ISS. Na jego zdjęciach zobaczymy różne regiony naszej planety. Fotografie publikuje na swoim Twitterze oraz Flickrze wraz z krótkimi opisami. Z kosmosu wszystko wygląda inaczej i można dostrzec wiele ciekawych kształtów malujących się na dole.

Patrząc na zdjęcia Pesqueta napawa mnie ogromny spokój. Jednocześnie wzmaga we mnie świadomość tego, jak mały jest człowiek. Mimo tego, że na Ziemi żyje obecnie ponad około 7,8 miliarda osób, na zdjęciach nie zobaczymy nikogo. Dzięki temu możemy napawać się pięknem naszej planety, jedynego domu, który mamy.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na inną sprawę – urbanizację. Zdjęcie Thomasa wielokrotnie pokazują miasta czy pola uprawne. Widać to, jak ogromny wpływ ludzie mają na Ziemię. Przypomina to od razu o kwestii ochrony środowiska. NASA niejednokrotnie pokazywała zdjęcia satelitarne pokazujące przemiany planety niosąc za sobą jedno przesłanie: "Musimy zwolnić, bo nie będziemy mieli, gdzie mieszkać".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)