Zima zaatakowała Rosję. Oto, jak radzą sobie mieszkańcy

Zima zaatakowała Rosję. Oto, jak radzą sobie mieszkańcy
Marcin Watemborski

04.01.2021 10:32, aktual.: 26.07.2022 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co roku oczy całego świata kierują się w stronę Rosji, gdy przychodzą pierwsze mrozy. Od kilku lat każda zima wydaje się być tam coraz bardziej sroga. W tym roku falę zadziwiających zdjęć rozpoczął Alec Luhn, który opublikował zdjęcie zamarzniętych jajek oraz makaronu. Wyglądają one jak dzieła sztuki.

W swoim poście na Twitterze, amerykański dziennikarz napisał krótko: "Śniadanie w Nowosybirsku, gdzie wczoraj było -40 stopni". Na zdjęciu zobaczymy zamarznięte rozbite jajko na czerwono-czarnym talerzu oraz makaron w pojemniku. Oba te obiekty wyglądają jak dzieła współczesnej sztuki, a to wszystko mróz.

Post Luhna w mediach społecznościowych rozpoczął lawinę komentarzy i zabawnych zdjęć, w których ludzie pokazują, jak wygląda codzienność w zamarzniętej Rosji. Nie zabrakło też pięknych kadrów, pokazujących zimę w całej okazałości, jednak poczucie humoru wygrało.

Większość zdjęć pochodzi z Nowosybirska. To miasto leży w dość specyficznym miejscu, które sprawia, że amplituda temperatur jest tam ogromna. W 2012 roku termometry pokazały tam w lipcu aż 37,2 stopnia Celsjusza, natomiast w grudniu -45 stopni! Historycznie najniższa temperatura w Nowosybirsku wyniosła -51 stopni Celsjusza (1915). Na pewno garderoba mieszkańców tego miasta jest baaardzo zróżnicowana.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)