Ziqian Liu – mistrzyni minimalistycznych autoportretów

Ziqian Liu – mistrzyni minimalistycznych autoportretów
Źródło zdjęć: © © Ziqian Liu / [Instagram](https://www.instagram.com/ziqianqian/)
Marcin Watemborski

04.02.2021 06:41, aktual.: 26.07.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na media społecznościowe Ziqian Liu trafiłem dłuższy czas temu. Dziewczyna publikuje tam zdjęcia, które są spełnieniem minimalistycznej estetyki. Jej najlepszą modelką jest ona sama, a do podkreślenia połączenia ze sobą wykorzystuje często lustra. To prawdziwa uczta dla zmysłów.

Przez swoje prace, Ziqian Liu pragnie przypomnieć odbiorcy, że czas poświęcony sobie jest bardzo ważny. Zwalniając, możemy dostrzec rzeczy, które wcześniej ignorowaliśmy i lepiej poznać własne wnętrze.

Artystka mówi, że gnające coraz szybciej życie sprawia, że dookoła panuje ogromny zgiełk. Chwila wyciszenia pozwala odnaleźć utracony spokój i pobyć ze swoimi myślami. Ludzie pędzący za karierą często nie mają chwili samotności, przez co zapominają o indywidualnym komforcie. Emocje grają wtedy nawet nie drugie, ale odległe skrzypce z końca orkiestry. Są tylko nieznaczącym tłem.

Liu opisuje swoje portrety jako formę rozmowy ze sobą w najbardziej prawdziwym wydaniu. Nie zawsze są to miłe wymiany myśli, ale zawsze budujące. Owocują one estetycznymi kadrami, które są zaplanowane w najmniejszym stopniu. Ich kompozycja jest idealna, a zestawienie barw oddaje nastrój artystki.

Więcej prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)