Złodziej poszedł za nim do domu. Stracił cały sprzęt fotograficzny

Złodziej poszedł za nim do domu. Stracił cały sprzęt fotograficzny

Fotografia potrafi być niebezpiecznym zajęciem
Fotografia potrafi być niebezpiecznym zajęciem
Źródło zdjęć: © Shutterbug75 via Pixabay
Karolina Kowasz
27.10.2021 10:37, aktualizacja: 26.07.2022 14:20

Kradzieże sprzętu fotograficznego mają miejsce coraz częściej. Ze względu na ceny tego rodzaju urządzeń, złodzieje nierzadko podejmują próby jego kradzieży. Czasami są gotowi nawet podążać za danym fotografem, by następnie dokonać napaści i ukraść wartościowy sprzęt.

Tego rodzaju sytuacja spotkała fotografa Louis Chana. Po zakończeniu sesji udał się on do domu. Złodziej śledził go przez całą drogę powrotną, by ostatecznie dokonać rabunku z użyciem broni. Przestępca trzymał fotografa na muszce tak długo, aż ten nie oddał mu całego posiadanego sprzętu fotograficznego.

Our friend was robbed at gunpoint for his camera gear

Sytuacja powinna być przestrogą dla wszystkich fotografów, by uważać na siebie w trakcie sesji fotograficznych. Zdarzają się miejsca, w których łatwo o uchwycenie pięknego zdjęcia, ale znane są z potencjalnych niebezpieczeństw. Warto więc zawsze mieć ze sobą kogoś, kto będzie nam w takowych sesjach towarzyszył.

Nie do przecenienia jest też kwestia ewentualnego ubezpieczenia sprzętu fotograficznego. Pamiętajmy jednak, że ewentualna polisa na wypadek zniszczenia sprzętu, pożaru czy zalania to nie to samo, co ubezpieczenie od kradzieży sprzętu. W przypadku podróżowania niezbędne może być wykupienie specjalnej polisy turystycznej, obejmującej nasz sprzęt fotograficzny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)