Złodziej zaatakował w kościele. Fotografie ślubny - miej się na baczności!

Złodziej zaatakował w kościele. Fotografie ślubny - miej się na baczności!

Złodziej zaatakował w kościele. Fotografie ślubny - miej się na baczności!
Justyna Kocur-Czarny
02.01.2020 10:43, aktualizacja: 26.07.2022 15:03

Kradzieże nigdy nie jest przyjemna. A co dopiero kradzież drogiego sprzętu fotograficznego w czasie wykonywania pracy. Ten złodziej wszedł na uroczystość ślubną i zabrał aparat, gdy jego właściciele fotografowali parę młodą.

Przyznaję, że nie raz i nie dwa zdarzało mi się zostawiać zapasowy korpus lub obiektyw na ławce w kościele w trakcie fotografowania ślubu. Zwykle staram się rozkładać ze sprzętem w takim miejscu, które jest trudno dostępne z zewnątrz i trzeba przemaszerować przez środek kościoła, żeby się do niego dostać. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Wiele zależy od układu świątyni, a jako fotograf zwracam dużą uwagę na to, by nie ingerować w to, gdzie siedzą goście lub nie zaburzać dekoracji.

W trakcie ceremonii ślubnej dużo się dzieje i zdarza się, że fotograf lub ekipa filmowa muszą się przemieszczać, a nawet wyjść z kościoła i nie ma czasu na zabieranie ze sobą całego sprzętu. Wiele osób stosuje zasadę ograniczonego zaufania, jednak kiedy mamy do wyboru uchwycić ważny moment lub pakować aparaty, na pewno wybierzemy to pierwsze.

ΚΛΟΠΗ ΚΑΜΕΡΑΣ - Καθολικός Ναός Αγίου Διονύσου

Takie historie jak ta, która przydarzyła się dwójce fotografów w Atenach, otwierają oczy. Sprzęt, na który pracuje się cały sezon, może zostać skradziony w ułamkach sekundy. Złodziej w katedrze Św. Dionizego wyczekał na odpowiedni moment i po prostu wyniósł w plecaku aparat Sony wraz z obiektywem. Nikt z obecnych na sali nie zwrócił na niego uwagi. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring.

Mimo nagrania, sprzętu nie udało się odzyskać. Jeśli traficie gdzieś na ogłoszenie o sprzedaży aparatu o numerze seryjnym 3794807, koniecznie dajcie znać jego właścicielowi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)