Złota polska jesień w Karkonoszach okiem Karola Nienartowicza

Autor zdjęć opowiada redakcji Fotoblogia.pl: „Zdjęcia wykonałem w latach 2010-2014 w Karkonoszach polskich i czeskich. Mówiąc ogólnie: od kilkunastu lat chodzę po Karkonoszach, byłem w tych górach 205 razy (stan na październik 2015 r.)".
Autor zdjęć opowiada redakcji Fotoblogia.pl: „Zdjęcia wykonałem w latach 2010-2014 w Karkonoszach polskich i czeskich. Mówiąc ogólnie: od kilkunastu lat chodzę po Karkonoszach, byłem w tych górach 205 razy (stan na październik 2015 r.)".
Źródło zdjęć: © © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Wielki Staw w Karkonoszach przed wschodem słońca
Krzysztof Basel

16.10.2015 10:10, aktual.: 16.10.2015 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karol Nienartowicz przygotował zestaw świetnych zdjęć krajobrazowych, które wykonał w Karkonoszach od 2010 r. Fotografie te to bardzo dobra inspiracja dla nas wszystkich, szczególnie teraz, jesienią.

„Przeszedłem absolutnie wszystkie szlaki po stronie polskiej od Przełęczy Szklarskiej, po Rýchory, wszystkie szlaki na Pogórzu, oraz większość szlaków po stronie czeskiej, w tym wszystkie szlaki w partiach szczytowych".
„Przeszedłem absolutnie wszystkie szlaki po stronie polskiej od Przełęczy Szklarskiej, po Rýchory, wszystkie szlaki na Pogórzu, oraz większość szlaków po stronie czeskiej, w tym wszystkie szlaki w partiach szczytowych".© © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Pančavský vodopád, uznawany za najwyższy wodospad w całych Czechach (148 m); Karkonosze
Tak dobra znajomość polskich gór umożliwia fotografowi bardzo dobre przygotowanie do zdjęć oraz wynajdowanie świetnych kadrów, które teraz możemy podziwiać na jego zdjęciach.
Tak dobra znajomość polskich gór umożliwia fotografowi bardzo dobre przygotowanie do zdjęć oraz wynajdowanie świetnych kadrów, które teraz możemy podziwiać na jego zdjęciach.© © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Pierwsza trójka moich ulubionych miejsc w całych Karkonoszach Wielki Staw.
Prezentowane w tej galerii zdjęcia zostały wykonane różnymi aparatami: Sony Alpha A100 + Tamron 17-50 f/2.8 oraz Canonem 5D Mark II.
Prezentowane w tej galerii zdjęcia zostały wykonane różnymi aparatami: Sony Alpha A100 + Tamron 17-50 f/2.8 oraz Canonem 5D Mark II.© © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Góra Chojnik z ruinami piastowskiego zamku na szczycie i góra Żar. Karkonosze.
„Chyba najciekawsze ujęcie Jeleniej Góry jakie udało mi się dotychczas sfotografować! Pierwszy plan od ostatniego dzieli ponad 40 km! A samo zdjęcie zostało wykonane z głównej grani Karkonoszy - z okolicy skały Słonecznik, czyli jeszcze 10 km dalej. Ponad Wzgórzami Łomnickimi (na dole) widać wyłaniające się z porannych mgieł Kościół Łaski (zielona wieża na środku) i blokowisko "Zabobrze". Ponad mgłami pojedyncze domki Jeżowa Sudeckiego i dalej Góra Szybowcowa z charakterystycznym hangarem, w którym stoją szybowce. Ciemny wał górski na kolejnym planie to Chrośnickie Kopy, a całość zamykają równiny leżące na rubieżach Sudetów - z farmą wiatrową w rejonie Legnicy i Złotoryi" - opisuje zdjęcie autor.
„Chyba najciekawsze ujęcie Jeleniej Góry jakie udało mi się dotychczas sfotografować! Pierwszy plan od ostatniego dzieli ponad 40 km! A samo zdjęcie zostało wykonane z głównej grani Karkonoszy - z okolicy skały Słonecznik, czyli jeszcze 10 km dalej. Ponad Wzgórzami Łomnickimi (na dole) widać wyłaniające się z porannych mgieł Kościół Łaski (zielona wieża na środku) i blokowisko "Zabobrze". Ponad mgłami pojedyncze domki Jeżowa Sudeckiego i dalej Góra Szybowcowa z charakterystycznym hangarem, w którym stoją szybowce. Ciemny wał górski na kolejnym planie to Chrośnickie Kopy, a całość zamykają równiny leżące na rubieżach Sudetów - z farmą wiatrową w rejonie Legnicy i Złotoryi" - opisuje zdjęcie autor.© © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Wielki Staw w Karkonoszach przed wschodem słońca
Karol Nienartowicz ma 29 lat i pochodzi z Jeleniej Góry. Obecnie mieszka w Gdańsku. Fotograf do tej pory wykonywał zdjęcia w ponad 20 europejskich krajach, takich jak: Polska, Słowacja, Rumunia, Ukraina (Karpaty), Szwajcaria (Alpy), Francja, Austria, Włochy, Niemcy, Słowenia, Albania, Bośnia i Hercegowina.
Karol Nienartowicz ma 29 lat i pochodzi z Jeleniej Góry. Obecnie mieszka w Gdańsku. Fotograf do tej pory wykonywał zdjęcia w ponad 20 europejskich krajach, takich jak: Polska, Słowacja, Rumunia, Ukraina (Karpaty), Szwajcaria (Alpy), Francja, Austria, Włochy, Niemcy, Słowenia, Albania, Bośnia i Hercegowina.© © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Inwersja pod Snieżką
Więcej zdjęć Karola Nienartowicza możecie obejrzeć na jego profilu na Facebooku, blogu,500px  oraz w naszej poprzedniej galerii.
Więcej zdjęć Karola Nienartowicza możecie obejrzeć na jego profilu na Facebooku, blogu,500px oraz w naszej poprzedniej galerii.© © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Wielki Staw w Karkonoszach przed wschodem słońca / Podgórna w mojej opinii najładniejszy potok w polskich Karkonoszach, obok Szklarki, Czerwienia i Jodłówki.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © Karol Nienartowicz / [www.karolnienartowicz.blog.pl](http://karolnienartowicz.blog.pl) / Wschód słońca nad Wielkim Stawem w Karkonoszach
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)