Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie

Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie

Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie
Źródło zdjęć: © © Adobe
Marcin Falana
13.10.2014 14:15, aktualizacja: 26.07.2022 19:47

Na konferencji prasowej Adobe MAX 2014, Adobe pokazało kilka nowych funkcji, nad którymi pracują. Dwie z nich, które mogą być niedługo dostępne w Photoshopie, to zmiana pory dnia i automatyczne usuwanie mgły.

Pora dnia

Oświetlenie naturalne zmienia się w ciągu kilku minut, szczególnie w niektórych porach dnia. Fotografowanie, którzy nie wstrzelili się w magiczną godzinę “magic hour”, szybko uświadamiają sobie, że idealne oświetlenie właśnie minęło.

Adobe chce nas w tym trochę wyręczyć, dając nam możliwość wyboru oświetlenia i pory dnia. Do tego wykorzystano bibliotekę ponad 400 timelapsów, z których program czerpie dane do zmiany pory dnia.

Zdjęcie przed
Zdjęcie przed© © Adobe
Zdjęcie po
Zdjęcie po© © Adobe

Aplikacja dopasowuje nasze zdjęcie do pasującego timelapsa. Widząc jak zmieniają się kolory na timelapsie oprogramowanie zmienia je na zdjęciu.

Adobe MAX 2014 Sneak Peek: Time of Day | Adobe Creative Cloud

Usuwanie mgły

Drugą ciekawą funkcją jest automatyczne usuwanie mgły i nie mówimy tu jedynie o zwiększaniu kontrastu i regulacji krzywych. Poniżej publikujemy film demo tej funkcji, który pokazuje także działanie funkcji Usuwania mgły w innych warunkach, jak silna kontra, czy zdjęcia podwodne. Poza tym możemy dodawać mgłę, a oprogramowanie dopasuje ją do już istniejącej.

Zdjęcie przed
Zdjęcie przed© © Adobe
Zdjęcie po
Zdjęcie po© © Adobe

Adobe MAX 2014 Sneak Peek: Defog | Adobe Creative Cloud

Oczywiście nie ma gwarancji, że te funkcje wejdą do kolejnych wersji programów, jednak znając Adobe możemy się ich spodziewać. Pewnie nie będą tak spektakularnie działać jak na prezentacji, jednak przy odpowiednich zdjęciach efekt będzie bardzo dobry.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)