Zmienimy świat lustrzanek cyfrowych na zawsze. Rozdanie drugie

Zmienimy świat lustrzanek cyfrowych na zawsze. Rozdanie drugie

Dokąd prowadzi ta droga ... ?
Dokąd prowadzi ta droga ... ?
Łukasz Łusiak
21.02.2011 11:04, aktualizacja: 21.02.2011 12:04

„Nadchodzi coś nowego …” - ta tajemniczo brzmiąca zapowiedź wywołała spore poruszenie wśród naszych czytelników i nie tylko. Fora pełne są komentarzy na ten temat. W jaki sposób świat lustrzanek się zmieni? Mamy kolejne informacje.

Nowe informacje w tajemniczej sprawie podaje Yvon Bourque - jeden z autorów zamieszania:

Myślę, że nasz nowy produkt będzie szczególnie ciekawy dla fotografów podróży, przyrody, krajobrazu oraz fotografów wszystkich innych kategorii.

Niektórzy nowy produkt wiązali ze sklepem Aletta Photographic. Trop miał związek z rozszyfrowaniem tajemniczego logo z obrazka i okazał się prawdziwy. Oto kolejne wyjaśnienia:

Co się stanie, gdy osoby: Inżynier, Fotograf, Wydawca; Dyrektor Marketingu, właściciel sklepu sprzedającego Gitary i właściciel sklepu sprzedającego motocykle, połączą swoje siły? Dostaniesz wielka ofertę sprzętu dla lustrzanek, otrzymasz Aletta Photographic.
Aletta Photographic Logo
Aletta Photographic Logo

Autorzy projektu zapewniają, że w przyszłym tygodniu ujawnią pierwsze z tajemniczych akcesoriów przeznaczonych dla lustrzanek. Ma to być numer jeden dla sprzętu fotograficznego w przyszłości. Sprzęt ma być wysokiej klasy:

Nasz sprzęt będzie najwyższej jakości, produkowany przy użyciu supernowoczesnych maszyn, z CNC do cięcia plazmowego, 3D CNC Mill, 5-osiowymi nożami Water Jet. Dzięki tym drogim maszynom nasze akcesoria do lustrzanek będą jak najlepszej jakości. Nie będą to tanie, plastikowe urządzenia. Zostaną one wykonane w USA i po konkurencyjnych cenach.

Sytuacja przedstawia się więc coraz ciekawiej. Z jednej strony wydawać się może, że autorzy robią sobie naszym kosztem darmową reklamę. Reklamę produktu, którego tak naprawdę nikt jeszcze nie widział i nie wiadomo, czym on będzie. Z drugiej strony - być może rzeczywiście mają dobry pomysł, aby zrewolucjonizować rynek akcesoriów do lustrzanek. Która z opcji jest bliższa prawdzie? Czas pokaże - pozostał tylko tydzień.

PS. Czym okaże się tajemniczy sprzęt? To kwestia otwarta. Nasi czytelnicy mają m.in. takie pomysły: ciągły autofokus, zdjęcia w podczerwieni, wielokrotne naświetlanie matrycy, stabilizacja mechaniczna ... Ciekaw jestem, czy któraś z tych propozycji okaże się trafna.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)