Znaleźli je na targu. To tajemnicze zdjęcia z II wojny światowej

Znaleźli je na targu. To tajemnicze zdjęcia z II wojny światowej

Jedno z tajemniczych zdjęć znalezionych w kamerze na targu w Chicago.
Jedno z tajemniczych zdjęć znalezionych w kamerze na targu w Chicago.
Źródło zdjęć: © Facebook | Keith Yearman
01.09.2022 13:35, aktualizacja: 02.09.2022 13:15

Na pchlim targu można znaleźć niemal wszystko – książki, antyki, zabytkowe monety, a także używany sprzęt fotograficzny. Gdy amerykański fotograf kupił stary aparat Kodaka, nie mógł uwierzyć w to, co znalazł w środku. Natrafił na tajemnicze zdjęcia żołnierzy z czasów II wojny światowej.

W Stanach Zjednoczonych popularne są tzw. wyprzedaże garażowe oraz targi społecznościowe, na które przyjeżdżają nie tylko zawodowi sprzedawcy, ale też zwykli ludzie chcący pozbyć się staroci. W takim wydarzeniu wziął udział Keith Yearman, amerykański fotograf. Zauważył on, że jeden ze sprzedawców ma w swojej ofercie stary aparat Kodak Brownie. Cena była dobra, więc Yearman postanowił kupić sprzęt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po otworzeniu kamery fotograf znalazł szczelnie zapakowaną rolkę filmu. Yearman postanowił ją wywołać, a efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że znajdują się na niej zdjęcia amerykańskich żołnierzy wykonane podczas II wojny światowej:

Na ten moment nie znamy tożsamości mężczyzn uwiecznionych na zdjęciach. Wiadomo jedynie, że widoczny w tle samochód ma tablice rejestracyjne ze stanu Michigan. Nie wiadomo też, skąd zdjęcia wzięły się w kamerze na pchlim targu w Chicago. choć prawdopodobnie kryje się za tym ciekawa historia.

Yearman poprosił o pomoc CBS Chicago i wspólnie poszukują krewnych osób uwiecznionych na zdjęciu. Kontakt do fotografa znajdziecie na jego stronie internetowej.

Tomasz Bobusia, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)