Znamy wyróżnionych w Sony World Photography Awards 2016 za wybitny wkład w fotografię

Znamy wyróżnionych w Sony World Photography Awards 2016 za wybitny wkład w fotografię

Znamy wyróżnionych w Sony World Photography Awards 2016 za wybitny wkład w fotografię
Źródło zdjęć: © © RongRong & inri
Marcin Watemborski
02.02.2016 10:28, aktualizacja: 26.07.2022 19:18

Chińsko-japońskie małżeństwo specjalizujące się w fotografii artystycznej zostało wyróżnione w największym na świecie konkursie fotograficznym Sony World Photography Awards 2016.

RongRong & inri – duet fotograficzny, który stanowi chińsko-japońskie małżeństwo, został wyróżnione w ramach największego konkursu fotograficznego na świecie.

Obraz
© © RongRong & inri

Wystawa ich prac będzie pierwszą w Europie i będzie obejmowała fotografie z serii Tsumari Story. Krytycy docenili drogę fotograficzną małżeństwa z zaznaczeniem ogromnego wpływu, jaki wywarło na współczesną fotografię azjatycką.

RongRong & inri:

Ta nagroda zachęca nas do włożenia jeszcze większego wysiłku w rozwój fotografii. Wierzymy w to, co robimy, co wybraliśmy i co naprawdę kochamy.

Obraz
© © RongRong & inri

Dzięki poświęceniu się sztuce obrazowania świata oraz wyznaczeniu nowych kierunków w tradycyjnych technikach obróbki czarno-białej fotografii w ciemnie para została silnie wyróżniona. Oprócz bycia fotografami, RongRong & inri są założycielami Three Shadows Photography Art Centre, czyli centrum sztuki fotograficznej w Chinach.

Obraz
© © RongRong & inri

Laureaci odbiorą nagrodę 21 kwietnia 2016 roku w Londynie podczas uroczystej gali Sony World Photography Awards. Natomiast już dzień później w Somerset House rozpocznie się specjalna wystawa przekrojowa prac duetu. Kuratorem przedsięwzięcia będzie Zelda Cheatle. Prace małżeństwa będziecie mogli podziwiać do 8 maja 2016.

Astrid Merget Motsenigos:

Wkład RongRong & inri w fotografię to dużo więcej niż tylko ich wieloznaczne, wyjątkowe zdjęcia. Przez ponad piętnaście lat oboje zrobili bardzo dużo dla całej branży, a zwłaszcza swojej społeczności, gdzie tworzyli miejsca i zasoby, z których mogą korzystać artyści. Ich prace oddają niezwykłą intymność, jaka łączy ich od wielu lat, i ukazują wyjątkowe interpretacje różnych zjawisk w formie wysoko ocenianych serii zdjęć, kolaży i instalacji.

Małżeństwo pracuje razem od 2000 roku, w tamtym czasie oboje byli już uznanymi fotografami. Mimo bariery językowej połączyła ich sztuka. Ich twórczość bazuje na fundamentalnych motywach ludzkiego doświadczenia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Od 2007 roku współpracują w ramach centrum fotografii – Three Shadows Photography Art Centre, które 2 lata później rozpoczęło wręczanie swoich nagród – Three Shadows Photography Award – będących wyróżnieniem dla młodych fotografów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)