Znamy nazwiska autorów zdjęć do najnowszej edycji projektu Eastreet

Znamy nazwiska autorów zdjęć do najnowszej edycji projektu Eastreet
Źródło zdjęć: © © Maciej Dakowicz
Marcin Watemborski

23.08.2017 11:56, aktual.: 24.08.2017 07:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już czwarta edycja projektu Eastreet. Koncentruje się on wokół fotografii dokumentalnej z krajów Europy Wschodniej. W ten sposób organizatorzy chcą stworzyć współczesny portret tego regionu. Poznajcie wyróżnionych fotografów.

W Eastreet 4 wzięło udział ponad 11 tysięcy fotografii, wykonanych w 20 krajach. Jury w składzie: Aleksander Bochenek, Joanna Kinowska, Tomasz Kulbowski i Grzegorz Ostręga wybrało 100 prac, które są esencją tego, jak wygląda Europa Wschodnia.

Obraz
© © Anna B. Gregorczyk

Eastreet jest cyklicznym projektem fotograficznym, w którym dokumentaliści z całego świata prezentują zdjęcia z krajów Europy Wschodniej. Wszystko to po to, by pokazać, jak współcześnie wygląda ten bliski nam region. Co roku zespół kuratorów wybiera prace z otwartego naboru.

Obraz
© © Ilya Shtutsa

We wszystkich edycjach projektu zostało łącznie nadesłanych ponad 30 tysięcy prac, a wystawy były prezentowane na całym świecie, w: Polsce, Chorwacji, Francji, Belgii, Gruzji i Kambodży.

Fotografowie, wyróżnieni w Eastreet 4:

Wernisaż najnowszej wystawy oraz premiera pamiątkowego albumu odbędzie się 20 października 2017 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Oprócz wystawy organizatorzy przygotowali dla was projekcje filmów.

Obraz
© © Ihor Hora

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej projektu.

Obraz
© © Julie Hrudova
Obraz
© © Nikita Teryoshin
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)