Znamy zwycięzcę pierwszej edycji Nikon Film Festival

Znamy zwycięzcę pierwszej edycji Nikon Film Festival
Hanna Rosół

11.03.2014 12:44, aktual.: 26.07.2022 20:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza Polska Edycja Nikon Film Festival dobiegła końca. Jury pod przewodnictwem Michała Englerta ogłosiło listę laureatów 6 marca podczas uroczystości w Multikinie Złote Trasy w Warszawie. Zwyciężył film “17 lat”.

Nikon Film Festival to konkurs skierowany do fanów sztuki filmowej - zarówno profesjonalistów, jak i osób dopiero zaczynających przygodę z filmowaniem. Zadaniem uczestników było stworzenie filmu o długości nieprzekraczającej 120 sekund, który miał być interpretacją hasła przewodniego “Jestem pełen emocji”.

Organizatorzy podkreślają, że wybór zwycięzcy nie był łatwy. Wśród nadesłanych prac były filmy obfitujące w efekty specjalne i animacje. Nie zabrakło też filmów dokumentalnych czy psychologicznych etiud.

Zwycięską produkcję “17 lat” wybrano spośród 296 prac, które zakwalifikowały się do konkursu. Zdobywca pierwszego miejsca został nagrodzony 10 000 zł oraz pamiątkową statuetką. Autorzy pozostałych nominowanych filmów dostali po 1000 zł nagrody, a autorzy 5 prac, które uzyskały najwięcej spośród 9776 głosów, otrzymali wyróżnienia w wysokości 500 zł.

Oto film, który zwyciężył:

17 lat

Filmy pozostałych laureatów możecie obejrzeć na stronie konkursu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)