Grono Polaków wśród nagrodzonych w konkursie Fine Art Photography Awards

Grono Polaków wśród nagrodzonych w konkursie Fine Art Photography Awards
Źródło zdjęć: © © Coco Amardeil / [FAPA](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/professional/grandprize)
Monika Homan

16.04.2018 12:37, aktual.: 26.07.2022 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czwarta edycja Fine Art Photography Awards została zakończona. Wyłoniono zwycięzców w 20 kategoriach, które podzielono dodatkowo na profesjonalistów oraz amatorów. Po raz kolejny zobaczyliśmy sporą reprezentację Polski na podium!

Podobnie jak w roku poprzednim, wśród laureatów konkursu Fine Art Photography Awards znajdziemy wielu Polaków. Jednak główne nagrody powędrowały do Kanadyjczyków.

Oboje pochodzą z Toronto. Tytuł Fotografa roku Fine Art powędrował do fotografki Coco Amardeil za serię zdjęć "Come Hell or High Water” ("Chodź do piekła albo głębokiej wody")

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Dzisiejsza młodzież żyje w czasach, w których niepewność co do przyszłości osiągnęła epickie rozmiary przez nieufność do polityki, instytucji i mediów. Wiele sprzeczności stworzonych przez przeszłepokolenia pozostawiły im dużo szarej strefy. W rezultacie zostają obciążeni obawą i wieloaspektowym niepokojem o ich miejsce w zagmatwanym, zmieniającym się świecie. Świecie bez wiarygodnego punktu odniesienia i z tysiącem różnych form przemocy.To jest ten moment w życiu, czas poszukiwań duszy i samopoznania, który Coco Amardeil chciała uchwycić w serii obrazów. To pokolenie, które stworzy świat jutra - bez większego wyobrażenia o tym, dokąd zmierzają i czego chcą - po prostu starają się trzymać głowy nad morzem otaczających ich bodźców

Laureatem nagrody Fotografa Roku Fine Art w serii dla amatorów został natomiast William Ye z Toronto. Zwyciężył ze swoim zdjęciem ”A tribute to Orlando” (”Hołd dla Orlando”), które składa hołd masowej strzelaninie w Orlando. Każda postać na tym zdjęciu próbuje uciec, jednak nie ma drogi ucieczki.

Obraz
© © William Ye / Fotograf Roku Fine Art / konkurs amatorski [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/amateur/grandprize)

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, bez względu na pochodzenie. Prace oceniane są przez międzynarodowy zespół wysokiej klasy fotografów.

W serii dla profesjonalistów na podium znalazła się czwórka naszych rodaków:

Ewa Ćwikła z fotografią Aqurius zajęła 2-gie miejsce w kategorii Fine Art

Obraz
© © Ewa Ćwikła / II miejsce w kat. Fine Art / konkurs profesjonalny / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/professional/fineart/silveraward)

Izabela Urbaniak również z 2-gim miejscem, tym razem w kategorii Portret ze zdjęciem "Marzyciel", przedstawiającym jej syna - Antka oraz psa Leję podczas wakacji w 2017 roku:

Obraz
© © Izabela Urbaniak / II miejsce w kat. Portret / konkurs profesjonalny / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/professional/portrait/silveraward)

Kolejna kategoria z Polakiem na podium to Podróż, w której Łukasz Grudysz zajął 3-cie miejsce z fotografią "Długa podróż".

Obraz
© © Łukasz Grudysz / III miejsce w kat. Podróż / konkurs profesjonalny / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/professional/travel/bronzeaward)

I jako ostatni wśród polskich profesjonalistów na podium znalazł się Robert Sijka ze swoim "Niebieskim Lwem". W kategorii Zwierzęta zajął on 3-cie miejsce.

Obraz
© © Robert Sijka / III miejsce w kat. Zwierzęta / konkurs profesjonalny / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/professional/wildlifeanimals/bronzeaward)

Wśród nagrodzonych w serii dla amatorów znajdziemy piątkę fotografów z Polski, z których troje zajęło 1-wsze miejsce:

Monika Cichoszewska w kategorii Fashion ze zdjęciem "Obcy"

Obraz
© © Monika Cichoszewska / I miejsce w kategorii Fashion / konkurs amatorski / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/professional/wildlifeanimals/bronzeaward)

Adam Klekotka ze zdjęciem "Lodowy wodospad Niagara, wyglądający jak inna planeta" w kategorii Krajobraz:

Obraz
© © Adam Klekotka / I miejsce w kat. Krajobraz / konkurs amatorski / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/amateur/landscape/goldaward)

oraz Angelika Ejtel w kategorii portret, ze zdjęciem "Autoportret z lustrem"

[photo position="undefined"]125003[/photo]

Trzecie miejsce w kategorii Fashion dla amatorów zajęła Iwona Aleksandrowicz ze zdjeciem "Zuzanna"

Obraz
© © Iwona Aleksandrowicz / III miejsce w kat. Faschion / konkurs amatorski / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/amateur/fashion/bronzeaward)

oraz również 3-cie miejsce, ale w kategorii Portret zajął Bartek Brudek, znany jako NinoVeron prezentując "Agatę". Warto przypomnieć, że to właśnie Bartek został w ubiegłym roku laureatem głównej nagrody.

Obraz
© © Bartek NinoVeron / III miejsce w kat. Portret / konkurs amatorski / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/winnersgallery/fapa20172018/amateur/fashion/bronzeaward)

Wraz z tytułem fotografa roku laureaci otrzymują 3000 w konkursie profesjonalnym oraz 2000 dolarów w konkursie amatorskim. Gratulujemy zwycięzcom!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)