Znamy zwycięzców Getty Images Instagram Grants

Znamy zwycięzców Getty Images Instagram Grants

Znamy zwycięzców Getty Images Instagram Grants
Źródło zdjęć: © © Girma Berta / [Instagram](https://www.instagram.com/gboxcreative/)
Marcin Watemborski
26.09.2016 11:05, aktualizacja: 26.07.2022 18:50

Agencja Getty Images oraz Instagram ogłosili zwycięzców drugiego dorocznego konkursu na grant. Program ten został stworzony, by wspierać fotografów, wykorzystujących Instagram do dokumentowania historii społeczności z całego świata.

Instagram, oprócz bycia platformą do dokumentowania swojego codziennego życia, jest również niesamowitym narzędziem dla fotoreporterów z całego świata, którzy za pomocą serwisu nie tylko promują swoją twórczość, ale starają się nagłośnić ważne dla świata tematy.

Właśnie dla tych fotografów w zeszłym roku został stworzony program Getty Images Instagram Grants. Ma on na celu wspieranie twórców, którzy za pomocą Instagrama dokumentują i rozpowszechniają historie społeczeństw, które potrzebują pomocy. Trzej zwycięzcy otrzymali grant o wysokości 10 tysięcy dolarów, a ich prace zostały zaprezentowane podczas festiwalu Photoville w Nowym Jorku.

Zwycięzcami zostali: Christian Rodriguez z Urugwaju, który skoncentrował się na problemie nastoletnich ciąż w swoim kraju; Ronny Sen z Kalkuty w Indiach, który opowiada o problemach ludzi z Jharii – regionu bogatego w złoża węgla, gdzie ogień płonie od ponad 100 lat oraz Girma Berta z Etiopii.

Na honorowe wyróżnienia zasłużyli: Daro Sulakauri z Gruzji, Ako Salemi z Iranu oraz Andrew Quilty, australijski fotograf przebywający obecnie w Afganistanie. Prace wszystkich z wymienionych wyżej fotografów mają znaczny wpływ na zwiększenie świadomości ludzi o sytuacjach społeczeństw potrzebujących pomocy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)