Znamy zwycięzców sekcji Open na Sony World Photography Awards 2018. Justyna Zduńczyk z dwoma nagrodami

Na liście zwycięzców konkursu otwartego znalazło się 10 nazwisk. Ci fotografowie wyróżnili się niecodziennym podejściem do tematu, ciekawą historią oraz genialnym warsztatem. W sekcji open wyróżniane są zdjęcia pojedyncze. Znajdziecie tu przekrój przez całą dziedzinę fotografii – od sportu przez portrety, na dzikiej naturze kończąc.
Na liście zwycięzców konkursu otwartego znalazło się 10 nazwisk. Ci fotografowie wyróżnili się niecodziennym podejściem do tematu, ciekawą historią oraz genialnym warsztatem. W sekcji open wyróżniane są zdjęcia pojedyncze. Znajdziecie tu przekrój przez całą dziedzinę fotografii – od sportu przez portrety, na dzikiej naturze kończąc.
Źródło zdjęć: © © Nick Dolging / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Portret / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Marcin Watemborski

20.03.2018 07:21, aktual.: 21.03.2018 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony World Photography Awards to największy konkurs fotograficzny na świecie. Właśnie zostały ogłoszone wyniki sekcji otwartej, w której pojawiło się polskie nazwisko. Justyna Zduńczyk zdobyła nagrodę w kategorii Dzika Przyroda oraz National Award.

Fotografowie, którzy zdobyli nagrodę w konkursie otwartym, otrzymają sprzęt fotograficzny Sony oraz będą walczyli o tytuł Fotografa Roku i dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 5000 dolarów. To nazwisko poznamy podczas gali rozdania nagród, 19 kwietnia 2018 roku w Londynie.
Fotografowie, którzy zdobyli nagrodę w konkursie otwartym, otrzymają sprzęt fotograficzny Sony oraz będą walczyli o tytuł Fotografa Roku i dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 5000 dolarów. To nazwisko poznamy podczas gali rozdania nagród, 19 kwietnia 2018 roku w Londynie.© © Veselin Atanasov / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Krajobraz i Natura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Jedna z nagród kategorii oraz nagroda National Award trafiła do Polki – Justyny Zduńczyk. Jej praca ”Unexpected Meeting” została uznana za najlepszą w kategorii Dzika Przyroda. Jury również uznało, że to najlepsze zdjęcie polskiego fotografa. Nagroda National Award jest dodatkowym, prestiżowym przedsięwzięciem – obejmuje ona aż 63 kraje, z których wyłaniany jest autor najlepszego pojedynczego zdjęcia.
Jedna z nagród kategorii oraz nagroda National Award trafiła do Polki – Justyny Zduńczyk. Jej praca ”Unexpected Meeting” została uznana za najlepszą w kategorii Dzika Przyroda. Jury również uznało, że to najlepsze zdjęcie polskiego fotografa. Nagroda National Award jest dodatkowym, prestiżowym przedsięwzięciem – obejmuje ona aż 63 kraje, z których wyłaniany jest autor najlepszego pojedynczego zdjęcia.© © Justyna Zduńczyk / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Dzika Przyroda / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)

Justyna Zduńczyk próbowała różnych gatunków fotografii, lecz najlepiej odnajduje się w fotografii podróżniczej i przyrodniczej. Zwycięskie zdjęcie powstało w kalifornijskim Sequoia National Park. Autorka zdjęcia podczas mglistego poranka na jednej z polan, usłyszała trzaskanie gałązek. Myślała, że to jeden z występujących tam niedźwiedzi – była przerażona. Okazało się jednak, że to ciekawski mulak, który podszedł do niej, obwąchał, a później wrócił z całą rodzinką.

Praca Justyny zostanie zaprezentowana w Londynie na wystawie pokonkursowej, która będzie trwała od 20 kwietnia do 6 maja 2018 roku. Dzień wcześniej, na gali finałowej, poznamy zwycięzców głównej nagrody całego konkursu. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Praca Justyny zostanie zaprezentowana w Londynie na wystawie pokonkursowej, która będzie trwała od 20 kwietnia do 6 maja 2018 roku. Dzień wcześniej, na gali finałowej, poznamy zwycięzców głównej nagrody całego konkursu. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.© © Mikkel Beiter / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Podróż / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Manuel Armenis / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Fotografia Uliczna / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Klaus Lenzen / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Po Retuszu / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Panoss Kordas / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Kultura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Richard Frishman / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Martwa Natura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Fajar Kristiano / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Ruch / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Andreas Pohl / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Architektura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)