Znamy zwycięzców sekcji Open na Sony World Photography Awards 2018. Justyna Zduńczyk z dwoma nagrodami

Znamy zwycięzców sekcji Open na Sony World Photography Awards 2018. Justyna Zduńczyk z dwoma nagrodami

Na liście zwycięzców konkursu otwartego znalazło się 10 nazwisk. Ci fotografowie wyróżnili się niecodziennym podejściem do tematu, ciekawą historią oraz genialnym warsztatem. W sekcji open wyróżniane są zdjęcia pojedyncze. Znajdziecie tu przekrój przez całą dziedzinę fotografii – od sportu przez portrety, na dzikiej naturze kończąc.
Na liście zwycięzców konkursu otwartego znalazło się 10 nazwisk. Ci fotografowie wyróżnili się niecodziennym podejściem do tematu, ciekawą historią oraz genialnym warsztatem. W sekcji open wyróżniane są zdjęcia pojedyncze. Znajdziecie tu przekrój przez całą dziedzinę fotografii – od sportu przez portrety, na dzikiej naturze kończąc.
Źródło zdjęć: © © Nick Dolging / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Portret / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Marcin Watemborski
20.03.2018 07:21, aktualizacja: 21.03.2018 12:53

Sony World Photography Awards to największy konkurs fotograficzny na świecie. Właśnie zostały ogłoszone wyniki sekcji otwartej, w której pojawiło się polskie nazwisko. Justyna Zduńczyk zdobyła nagrodę w kategorii Dzika Przyroda oraz National Award.

Fotografowie, którzy zdobyli nagrodę w konkursie otwartym, otrzymają sprzęt fotograficzny Sony oraz będą walczyli o tytuł Fotografa Roku i dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 5000 dolarów. To nazwisko poznamy podczas gali rozdania nagród, 19 kwietnia 2018 roku w Londynie.
Fotografowie, którzy zdobyli nagrodę w konkursie otwartym, otrzymają sprzęt fotograficzny Sony oraz będą walczyli o tytuł Fotografa Roku i dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 5000 dolarów. To nazwisko poznamy podczas gali rozdania nagród, 19 kwietnia 2018 roku w Londynie.© © Veselin Atanasov / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Krajobraz i Natura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Jedna z nagród kategorii oraz nagroda National Award trafiła do Polki – Justyny Zduńczyk. Jej praca ”Unexpected Meeting” została uznana za najlepszą w kategorii Dzika Przyroda. Jury również uznało, że to najlepsze zdjęcie polskiego fotografa. Nagroda National Award jest dodatkowym, prestiżowym przedsięwzięciem – obejmuje ona aż 63 kraje, z których wyłaniany jest autor najlepszego pojedynczego zdjęcia.
Jedna z nagród kategorii oraz nagroda National Award trafiła do Polki – Justyny Zduńczyk. Jej praca ”Unexpected Meeting” została uznana za najlepszą w kategorii Dzika Przyroda. Jury również uznało, że to najlepsze zdjęcie polskiego fotografa. Nagroda National Award jest dodatkowym, prestiżowym przedsięwzięciem – obejmuje ona aż 63 kraje, z których wyłaniany jest autor najlepszego pojedynczego zdjęcia.© © Justyna Zduńczyk / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Dzika Przyroda / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)

Justyna Zduńczyk próbowała różnych gatunków fotografii, lecz najlepiej odnajduje się w fotografii podróżniczej i przyrodniczej. Zwycięskie zdjęcie powstało w kalifornijskim Sequoia National Park. Autorka zdjęcia podczas mglistego poranka na jednej z polan, usłyszała trzaskanie gałązek. Myślała, że to jeden z występujących tam niedźwiedzi – była przerażona. Okazało się jednak, że to ciekawski mulak, który podszedł do niej, obwąchał, a później wrócił z całą rodzinką.

Praca Justyny zostanie zaprezentowana w Londynie na wystawie pokonkursowej, która będzie trwała od 20 kwietnia do 6 maja 2018 roku. Dzień wcześniej, na gali finałowej, poznamy zwycięzców głównej nagrody całego konkursu. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Praca Justyny zostanie zaprezentowana w Londynie na wystawie pokonkursowej, która będzie trwała od 20 kwietnia do 6 maja 2018 roku. Dzień wcześniej, na gali finałowej, poznamy zwycięzców głównej nagrody całego konkursu. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.© © Mikkel Beiter / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Podróż / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Manuel Armenis / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Fotografia Uliczna / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Klaus Lenzen / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Po Retuszu / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Panoss Kordas / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Kultura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Richard Frishman / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Martwa Natura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Fajar Kristiano / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Ruch / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Andreas Pohl / konkurs otwarty, I miejsce, kat. Architektura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)