Deskorolka zamiast wideł, a telefon zamiast książki. Znane obrazy odtworzone w naszych czasach

Deskorolka zamiast wideł, a telefon zamiast książki. Znane obrazy odtworzone w naszych czasach

Pamiętam, że jednym z zadań, jakie zostały zlecone mojej grupie na studiach fotograficznych, było wybranie motywu malarskiego i odtworzenie wybranego dzieła. Mieliśmy zrobić wszystko sami – od zbudowania planu zdjęciowego, przez wybór modeli i ich stylizację aż do wykonania zdjęcia. Celem tego zadania było sprawdzenie naszej umiejętności kreatywnego podejścia do tematu.
Pamiętam, że jednym z zadań, jakie zostały zlecone mojej grupie na studiach fotograficznych, było wybranie motywu malarskiego i odtworzenie wybranego dzieła. Mieliśmy zrobić wszystko sami – od zbudowania planu zdjęciowego, przez wybór modeli i ich stylizację aż do wykonania zdjęcia. Celem tego zadania było sprawdzenie naszej umiejętności kreatywnego podejścia do tematu.
Źródło zdjęć: © © Claire Ball / "Dwie Fridy" autorstwa Fridy Kahlo
Marcin Watemborski
20.02.2017 11:23, aktualizacja: 21.02.2017 12:42

Nie ma większej inspiracji dla kreatywnej fotografii, niż malarstwo i znane dzieła sztuki. Każdy z nas kiedyś próbował odtworzyć coś, co było już wcześniej. Wiadomo – efekty bywają różne, lecz twórcy, których Wam prezentujemy, naprawdę przyłożyli się do pracy. Na dodatek – wszystko powstało domowymi sposobami, bez użycia Photoshopa.

Jest to bardzo popularny sposób na rozbudzenie kreatywności, którego bardzo często podejmują się różni ludzie. Prace, które widzicie, zostały wyróżnione w konkursie Booooooom. „Remake Project” zyskał bardzo szybko na popularności, dzięki internautom. Przekrój tematyczny rozciąga się od rzeźb pokroju „Dyskobola” do abstrakcyjnych obrazów Fridy Kahlo.
Jest to bardzo popularny sposób na rozbudzenie kreatywności, którego bardzo często podejmują się różni ludzie. Prace, które widzicie, zostały wyróżnione w konkursie Booooooom. „Remake Project” zyskał bardzo szybko na popularności, dzięki internautom. Przekrój tematyczny rozciąga się od rzeźb pokroju „Dyskobola” do abstrakcyjnych obrazów Fridy Kahlo.© © Jesse Huniford / "Amerykański gotyk" autorstwa Granta Wooda
Zadanie nie należało do najprostszych. Uczestnicy mieli wybrać i odtworzyć dzieło za pomocą domowych sposobów. Wykorzystanie do tego Photoshopa było surowo zabronione. Pośród tysięcy zgłoszeń znalazło się kilka perełek, które zachwyciły jurorów oraz nas. Najlepsze z nich wyróżniają się starannością oraz wiernością odwzorowania pierwotnego obrazu tudzież rzeźby.
Zadanie nie należało do najprostszych. Uczestnicy mieli wybrać i odtworzyć dzieło za pomocą domowych sposobów. Wykorzystanie do tego Photoshopa było surowo zabronione. Pośród tysięcy zgłoszeń znalazło się kilka perełek, które zachwyciły jurorów oraz nas. Najlepsze z nich wyróżniają się starannością oraz wiernością odwzorowania pierwotnego obrazu tudzież rzeźby.© © Seth Johnson / "Autoportret 1889" autorstwa Vincenta van Gogha
Zachęcamy Was do pomyślenia nad podobnym zadaniem. To świetny sposób na wyćwiczenie swojego kreatywnego myślenia w oparciu o doskonałe przykłady.
Zachęcamy Was do pomyślenia nad podobnym zadaniem. To świetny sposób na wyćwiczenie swojego kreatywnego myślenia w oparciu o doskonałe przykłady.© © Stephan Hoffman i SoYeon Kim / "Portret Sylvii Von Harden" autorstwa Wilhelma Heinricha Otto Dixa
Obraz
© © Stephanie Gonot / "Dziewczyna z lodem" autorstwa Wayne'a Thiebauda
Obraz
© © Katie Jackson / "Kompozycja z czerwienią, niebieskim i żółtym" autorstwa Mondriana
Obraz
© © Justin Nunnink / "Statek" autorstwa Salvadora Dalego
Obraz
© © Craig White / "Grande Odalisque" autorstwa Jeana Auguste'a Dominigue Ingresa
Obraz
© © Kevin Thom / "Narodziny Venus" autorstwa Sandro Boticelliego
Obraz
© © Yesenia Caloca / "Autoportret dedykowany Dr Eloesser" autorstwa Fridy Kahlo
Obraz
© © Chloe Van Overmeir / "Therese Revant" autorstwa Balthusa
Obraz
© © Rosanna Grisorio / "Dyskobol" autorstwa Myrona
Obraz
© © Adair Mckenzie / "Płacząca kobieta" autorstwa Pablo Picasso
Obraz
© © Spencer Harding / "Wędrowiec nad morzem mgły" autorstwa Caspara Davida Friedricha
Obraz
© © Wanda Martin / "Dziewczyna czytająca list przy otwartym oknie" autorstwa Jana Vermeera
Obraz
© © James Levine / "Narcyz" autorstwa Caravaggio
Obraz
© © Justine Rioufrait / "Mleczark" autorstwa Jana Vermeera
Obraz
© © Alma i Ed / "Młoda uciekająca kobieta" autorstwa Joan Miro
Obraz
© © Was Ist Das / "Dziewczyna czytająca książkę" autorstwa JeanHonore'a Fragonarda
Obraz
© © Nela Klicek / "Dzień po" autorstwa Edwarda Muncha
Obraz
© © Sybille de Chavagnac / "Le Baiser" autorstwa Gustawa Klimta
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)