Znane fotografki podziękowały medykom walczącym z COVID-19 pięknym kolażem

Znane fotografki podziękowały medykom walczącym z COVID-19 pięknym kolażem

Znane fotografki podziękowały medykom walczącym z COVID-19 pięknym kolażem
Źródło zdjęć: © © Sarah Cooper oraz Nina Gorfer
Marcin Watemborski
23.12.2020 09:37, aktualizacja: 23.12.2020 10:37

Sarah Cooper oraz Nina Gorfer to znane artystki, które są jednocześnie szwedzkimi ambasadorkami marki Hasselblad. Nawiązały one współpracę z OIOM-em Szpitalu Uniwersyteckiego Sahlgrenska i stworzyły niesamowite dzieło, które wygląda jak renesansowy obraz.

Sarah Cooper oraz Nina Gorfer chciały przedstawić w projekcie "Delirium" reprezentantów różnych gałęzi branży medycznej, którzy są zaangażowani walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W końcowym dziele zobaczymy nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarki, fizjoterapeutów czy anestezjologów.

Zanim artystki przeszły do procesu fotografowania, przeprowadziły wiele wywiadów. Chciały w ten sposób dowiedzieć się, jak z perspektywy personelu medycznego wygląda walka z koronawirusem i poszczególne jej etapy. Po rozmowach, kobiety zbudowały studio fotograficzne na terenie szpitala i postanowiły sięgnąć po estetykę oświetlenia i kompozycji znane z renesansowych dzieł starych mistrzów malarstwa. Całość przypomina scenę walki z mocnymi akcentami kolorystycznymi – czerwień symbolizuje pandemię, natomiast niebieski to charakterystyczny kolor strojów medycznych.

Hasselblad Ambassadors Cooper & Gorfer present 'Delirium'

Całość dzieła jest kolażem, w realizacji którego wystąpiło 7 przedstawicieli branży medycznej. Część z nich jest oczywiście powielonych, co było zamierzone. Kilkukrotne umiejscowienie bohaterów w tej scenie podkreśla ich nieustanne zmagania na różnych etapach batalii z koronawirusem, a przede wszystkim walki o życie i zdrowie pacjentów.

Do realizacji zdjęć składowych zostały wykorzystane aparaty Hasselblad H6D-100c z obiektywem Hasselblad HC 50 mm. Wyzwaniem dla fotografek było zorganizowanie przestrzeni, która nie będzie przeszkadzała służbom w ich codziennej pracy oraz zgranie czasu tak, by sfotografować wszystkich uczestników w ciągu 1-godzinnej przerwy. Efekt wyszedł doskonale!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)