Znane modelki odtworzyły klasyczne dzieła sztuki. Wyszły naprawdę nieźle

Znane modelki odtworzyły klasyczne dzieła sztuki. Wyszły naprawdę nieźle04.11.2017 10:01
Znane modelki odtworzyły klasyczne dzieła sztuki. Wyszły naprawdę nieźle
Źródło zdjęć: © © Pari Duvoric / [Instagram](https://www.instagram.com/harpersbazaarus/)

Fotograf Pari Duvoric stworzył wyjątkowy cykl ”The Art of Beauty” (”Sztuka piękna”). Odtworzył w nim za pośrednictwem zdjęć trzy bardzo znane dzieła sztuki, autorstwa Vermeera, Botticelliego oraz Leonarda da Vinci.

Na zdjęciach Pari Duvorica pojawiły się trzy modelki. Pierwsza z nich – Winnie Harlow – jest znaną modelką z częściowym bielactwem. Zyskała uznanie, dzięki temu, że nie wstydzi się swojego ciała i nie ukrywa pod toną makijażu braków w pigmentacji skóry. Dla wielu jest ona symbolem siły, pewności siebie i dumny z tego, kim jest.

Drugą bohaterką fotografa jest Halima Aden – modelka, która pojawiła się m.in. w głośnej kampani Nike z firmowym hidżabem na głowie. Ze względów religijnych kobieta rzadko odsłaniała nawet swoje uszy, lecz w sesji dla Harper's Bazaar pokazała je i przyozdobiła je kolczykami jako ”Dziewczyna z perłą” Vermeera.

Candice Huffine to modelka, która pojawiła się na trzecim zdjęciu. Zajmuje się ona projektowaniem oraz modelowaniem. Jest modelką plus size i jest z tego dumna. Nie wstydzi się swojego ciała i podobnie jak Winnie Harlow jest symbolem pewności siebie i symbolem akceptacji dla wielu kobiet. Na zdjęciu odegrała rolę Wenus przy rekreacji ”Narodzin Wenus” spod pędzla Sandro Botticellego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)