Znani ludzie z kotami. Dziennikarka zbierała te urocze zdjęcia latami

Znani ludzie z kotami. Dziennikarka zbierała te urocze zdjęcia latami

Znani ludzie z kotami. Dziennikarka zbierała te urocze zdjęcia latami
Źródło zdjęć: © [Instagram](https://www.instagram.com/p/B_8G0KIjmE0/)
Konrad Siwik
25.07.2022 14:03, aktualizacja: 25.07.2022 16:03

Najlepszym przyjacielem celebryty jest kot? Można to wywnioskować po zdjęciach sławnych osób w towarzystwie futrzanych pupili, które zostały zebrane przez brazylijską dziennikarkę. Stworzyła ona specjalne konto na Instagramie, na którym zbiera zdjęcia kotów w stylu vintage pozujących razem ze znanymi i interesującymi osobistościami z przeszłości.

Zdjęcia i filmy z kotami to jedne z najczęściej wyszukiwanych i oglądanych treści w internecie. I nic w tym dziwnego. W końcu ich urocze pyszczki, malutkie łapki i puszyste futerko są jak lekarstwo dla wielu strapionych użytkowników sieci. Okazuje się jednak, że szał na koty towarzyszył ludzkości na długo przed wynalezieniem internetu.

Nie mamy tu teraz na myśli starożytnych Egipcjan, którzy stawiali te zwierzęta na piedestale. Chociaż bez wątpienia przyczynili się oni do popularyzacji obrazków z kotami, które pojawiały się na hieroglifach. Ta fascynacja dotknęła również gwiazdy, które ochoczo pozowały do zdjęć z miauczącymi futrzakami.

Brazylijska dziennikarka Paula Leite Moreira, która sama jest właścicielką kota, stworzyła mruczące konto na Instagramie o nazwie "All Vintage Cats", na którym zamieszcza zdjęcia z poprzedniego wieku przedstawiające koty pozujące razem z wieloma znanymi i ciekawymi osobowościami z przeszłości. Nawet wokół celebrytów, koty zawsze były tymi, które skradały większość uwagi.

Dziennikarka w rozmowie z Bored Panda powiedziała, że założyła konto w 2020 roku, ponieważ chciała podzielić się ze światem zgromadzonymi zdjęciami. Paula przeszukuje internet w zbiorach historycznych, archiwach, bankach obrazów i międzynarodowych magazynach, aby znaleźć interesujące ją obrazy. I jak sama przyznaje, wszystko zaczęło się, bo sama jest "prawdziwą kocią mamą".

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)