Znany łuk skalny na Malcie się zapadł. Fotografowie na całym świecie ubolewają

Znany łuk skalny na Malcie się zapadł. Fotografowie na całym świecie ubolewają

Znany łuk skalny na Malcie się zapadł. Fotografowie na całym świecie ubolewają
Źródło zdjęć: © © Giuseppe Milo / [Twitter](https://twitter.com/pixael_com/status/839432309816324097/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw)
Marcin Watemborski
09.03.2017 14:06, aktualizacja: 26.07.2022 18:36

Zdjęcia z tym mostem skalnym kojarzą wszyscy. Azure Window było jednym z najpopularniejszych miejsc do fotografowania krajobrazów oraz jednym z symboli Malty. Wczoraj nastąpiło to, czego ludzie bali się od lat – około 9:40 czasu miejscowego łuk wraz z kolumną się zawaliły.

Azure Window (Lazurowe okno) było mostem skalnym, położonym u wybrzeży maltańskiej wyspy Gozo. Było to jedno z najbardziej malowniczych miejsc całej Malty oraz jedna z najchętniej fotografowanych formacji skalnych na świecie. Łuk powstał w skutek erozji wapienia i zawalenia dwóch jaskiń.

Od lat most erodował przez słoną wodę morską opływającą jego podstawę. Niestety, kiedyś musiał nastąpić ten dzień. W środę rano formacja skalna się zawaliła. Zniszczeniu uległ nie tylko most, ale również jego podstawa, która wylądowała w wodzie.

Joseph Muscat, premier Malty, wrzucił na swojego Twittera zdjęcie z drona, tego, co pozostało po Lazurowym oknie. Gdy patrzymy od strony morza – to miejsce niczym się nie wyróżnia.

Fotografowie z całego świata zaczęli wrzucać na swoje profile w mediach społecznościowych zdjęcia upamiętniające łuk. Motyw z tą formacją skalną powtarza się niezwykle często – to miejsce było symbolem Malty oraz marzeniem wielu fotografów krajobrazowych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)