1600 watów przyczepione do drona zamieniło noc w dzień

1600 watów przyczepione do drona zamieniło noc w dzień

1600 watów przyczepione do drona zamieniło noc w dzień
Źródło zdjęć: © © Tim Sessler / [Blog](http://www.brooklynaerials.com/blog)
Monika Homan
21.12.2018 08:52, aktualizacja: 21.12.2018 09:52

1600-watowe lampy zamocowane na dronie to prawdopodobnie najsilniejsze oświetlenie lotnicze, jakie do tej pory zostało wykorzystane w filmie. Tim Sessler uwielbia takie eksperymenty. Można śmiało powiedzieć, że go olśniło.

Stara kopalnia cementu, środek nocy i 1600-watowa lampa LED zamocowana na dronie. To wszystko znajdziecie na filmie Tima Sesslera zatytułowanym "The Place Where". Tim jest założycielem jednej z czołowych firm w USA zajmujących się zdjęciami lotniczymi - Brooklym Aerials.

Obraz
© © Tim Sessler / [Blog](http://www.brooklynaerials.com/blog)

Najnowszy eksperyment był prawdopodobnie najjaśniejszym światłem z drona, jakie do tej pory wykorzystano. Do nakręcenia tego filmu, Sessler wykorzystał kamerę RED Monstro Vista Vision. We wcześniejszych produkcjach, filmowiec korzystał z podobnego systemu oświetleniowego, nigdy jednak nie użył tak mocnych diod. Nowe rozwiązanie zmieniło noc w dzień w "oczach" kamery.

Ujęcia wewnątrz kopalni rozświetlone są za pomocą lampy LED o mocy 800W, oraz 400-watowej lamy na dronie. Lampy o łącznej mocy 1600 watów zostały wykorzystane do ujęć na zewnątrz. Podobnie, jak w przypadku poprzednich filmów, Sessler zdecydował się na zastosowanie stabilizatora MoVi, żeby mieć pełną kontrolę nad światłem. Zdecydowaną większość ujęć wykonał wykorzystując obiektyw Canon EF 14 mm f/2.8 L USM, czyli jasne szkło szerokokątne.

Ujęcia wykonane zostały w starej kopalni Widow Jane w Rosendale, w stanie Nowy Jork. Ciasne korytarze, woda na dole, a także woda kapiąca ze sklepienia nie sprzyjają lataniu dronem.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)