Zobacz, jak może wyglądać nowy średnioformatowy belusterkowiec Fujifilm GFX 50R

Zobacz, jak może wyglądać nowy średnioformatowy belusterkowiec Fujifilm GFX 50R

Zobacz, jak może wyglądać nowy średnioformatowy belusterkowiec Fujifilm GFX 50R
Marcin Watemborski
18.09.2018 10:05, aktualizacja: 18.09.2018 12:05

Photokina 2018 uż za tydzień, a my jesteśmy zalewani doniesieniami o nowym sprzęcie z każdej możliwej strony. Tym razem trafiło do nas coś ciekawego – koncepcja nowego średniego formatu od Japończyków – Fujifilm GFX 50R.

Na blogu Fuji Rumors pojawiły się dwa szkice, które przedstawiają w prosty, koncepcyjny sposób średnioformatowy aparat bezlusterkowy Fujifilm GFX 50R. Podobno zostały one dostarczone przez źródło, które przekazało wcześniej koncepty Fujifilm X-Pro2 oraz Fujifilm X-H1. Tamte dwa się potwierdziły, więc może ten również?

Patrząc na zdjęcia, aparat wydaje się być bardzo uproszczony. Brakuje niestety rzutu z góry, by mieć pewność, że nie ma tam monochromatycznego ekranu, ale patrząc na wzornictwo z X-Pro2 oraz X-E3 – nie będzie. Brakuje również dedykowanego pokrętła do ISO – może będzie zmieniane tak, jak w X-Pro2? Interesujące jest to, że na przodzie widać tylko jeden przycisk – do zwalniania bagnetu obiektywu. Po lewej stronie aparatu zapewne znajdziemy lamę wspomagającą AF, a po prawej gniazdo synchronizacyjne.

Obraz

Tył aparatu jest bardzo poukładany. Dziwi mnie jednak umiejscowienia przycisków, oznaczonych jako ”odtwarzanie” oraz ”usuwanie” obrazów – nie sądzicie, że powinny być obok siebie? Reszta jest bardzo mocno zbliżona do znanych nam już modeli, więc obsługa nie powinna być w ogóle skomplikowana, z czego z resztą słynie Fujifilm. Mam szczerą nadzieję, że w kolejnym modelu S-ki (Fujifilm GFX 100S)również producent przyłoży się do umiejscowienia przycisków odpowiadających za przeglądanie zdjęć – w GFX 50S było to naprawdę nie do zniesienia.

Według innych doniesień Fuji Rumors, w aparacie mają być 2 sloty kart SD, dotykowy ruchomy ekran, całkowicie elektroniczny wizjer (bez optycznego jak w X-Pro2 i X100F), a cena ma być naprawdę przystępna. O tym, czy plotki się potwierdzą, przekonamy się już niedługo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)