Zobacz jak powstał widowiskowy poklatkowy film flow motion

Zobacz jak powstał widowiskowy poklatkowy film flow motion

Zobacz jak powstał widowiskowy poklatkowy film flow motion
Źródło zdjęć: © © Fenchel i Janisch / [YouTube](https://youtu.be/KmP99IapJDs)
Monika Homan
10.10.2018 10:58, aktualizacja: 10.10.2018 15:28

Fenchel i Janisch stworzyli ostatnio timelapse flow motion na zlecenie hotelu w centrum Frankfurtu. Filmowcy podzielili się wskazówkami dotyczącymi tej ciekawej, ale wymagającej techniki.

Flow Motion to bardzo widowiskowa forma filmowania, ale tez niezwykle pracochłonna. W odróżnieniu od klasycznych filmów poklatkowych, w tej technice aparat nie stoi w miejscu, a twórca zabiera nas na wycieczkę po danej lokalizacji.

Artyści często wykorzystują tę technikę do przedstawienia miast na całym świecie. Świetne hyper-lapsy z polskich miast tworzy Tomasz Walczak. Jeśli jesteście ciekawi, jak powstają ego typu produkcje zobaczcie film Fenchela i Janischa, w którym pokazują proces tworzenia hyperlapse’a dla Hotelu Steiggenbarger we Frankfurcie.

How to make a flow motion timelapse film - Timelapse tutorial - the best way to make a timelapse!

Filmowcy chcieli spróbować czegoś nowego i oryginalnego, żeby przedstawić zalety hotelu w centrum miasta. W swoim filmie zdradzają kilka sztuczek, które zastosowali podczas tworzenia swojego timelapsa flow motion.

Fenchel i Janisch wykorzystali 2 aparaty: Fujifilm X-T2 i X-H1 z obiektywami Fujinon XF 10-24 mm f/4, Fujinon 35 mm f/1.4 oraz 55-200 mm f/3.5-5.6. Przy postprodukcji korzystali z Adobe After Effects i Premiere Pro.

Frankfurt Flow Motion: Hotel Timelapse Film

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)