Zobacz, jak pracuje Jimmy Chin - "fotograf ekstremalny"

Zobacz, jak pracuje Jimmy Chin - "fotograf ekstremalny"
Źródło zdjęć: © © Mikey Schaefer / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BnWWcM5nXzZ/?hl=pl&takenby=jimmy_chin)
Monika Homan

17.09.2018 11:38, aktual.: 17.09.2018 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jimmy Chin fotografuje górskie sporty ekstremalne. Żeby jednak móc robić zdjęcia wspinaczom i narciarzom, sam musiał opanować te czynności do perfekcji. Można powiedzieć, że jest to "fotograf ekstremalny".

Jimmy Chin łączy fotografię i filmowanie z ekstremalnymi sportami górskimi. Znany jest z niezwykłych zdjęć zrobionych podczas wspinaczki, czy zjazdów na nartach w niebezpiecznych warunkach. W 1980 roku, po ukończeniu szkoły Jimmy zaczął nowy etap w swoim życiu. Właściwie przeprowadził się do samochodu i przez siedem lat wspinał się i zjeżdżał na nartach (w zależności od sezonu), gdzie tylko się dało.

Kariera China zaczęła się w 1999 roku od zdjęcia jego śpiącego partnera wspinaczkowego. Zrobił je pożyczonym aparatem. Szybko został zauważony przez firmy outdoorowe i liderów ekspedycji. Od tego czasu jego kariera szybko się rozwijała. W 2002 roku dokumentował wyprawę przez płaskowyż Chang Tang, w Tybecie, sponsorowaną przez National Geographic. Cztery lata później Jimmy był częścią zespołu, który zjeżdżał na nartach ze szczytu Mount Everest.

Dziś jego zdjęcia i filmy są doceniane w międzynarodowych konkursach i zaufały mu takie firmy jak: Red Bull, Pirelli, Apple, The North Face.

How Jimmy Chin Creates His Films

Na kanale Vice Sports opublikowano film, na którym możecie zobaczyć jak wygląda praca Jimmiego. Podczas fotografowania w tak trudnych warunkach Jimmy musi pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. To bardzo trudne zadanie, kiedy chcecie zrobić jak najlepsze ujęcie, a powtórki nie wchodzą w grę. Praca Jimmiego jest o tyle trudniejsza, od innych fotografów, że musi być profesjonalny w dwóch dziedzinach - zarówno jako fotograf i filmowiec, jak i alpinista. Poza tym, doskonale wiemy ile waży sprzęt fotograficzny i jak potrafi ciążyć nawet podczas zwykłych górskich wypraw, a co dopiero podczas wspinaczki.

To, co robi Jimmy jest imponujące, nie tylko ze względu na świetne zdjęcia, które wykonuje, ale również ze względu na jego upór i determinację.

Więcej zdjęć Jimmiego znajdziecie na jego profilu na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)