Zobacz, jak wygląda największa budka fotograficzna na świecie

Zobacz, jak wygląda największa budka fotograficzna na świecie
Olga Drenda

11.02.2013 13:33, aktual.: 26.07.2022 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Autoportret w skali 1:1? Nie ma sprawy: wystarczy wejść do środka IMAGO – gigantycznego aparatu fotograficznego - i wykonać zdjęcie swojej sylwetki w efektownej czerni i bieli. Ta rekordowej wielkości budka fotograficzna znajduje się w Berlinie.

Na ulicach Berlina zdarzają się jeszcze budki fotograficzne, w których można zrobić sobie zdjęcie w formacie paszportowym - poważne do dokumentów, głupie miny na pamiątkę. Jest jednak pewna galeria, w której znajduje się IMAGO – największa na świecie budka fotograficzna. To gigantyczny aparat do autoportretów, w którym można zrobić sobie zdjęcie w skali 1:1 (końcowy format to 60 x 200 cm).

Wystarczy wejść do środka, ustawić się w dowolnej pozie, powiedzieć „seeer”, wziąć do ręki przycisk uwalniający migawkę i gotowe. Rezultat to wywołane w 10 minut zdjęcie całej sylwetki na pozytywowym papierze czarno-białym, produkowanym specjalnie w tak dużym formacie przez firmę Harman.

[solr id="fotoblogia-pl-64309" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1821,szanowna-pani-malpa-inspiracja" _mphoto="b11062dea9a0b5ffgen-6430-9d1518f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2647[/block]

Obraz

Zbudowany w 1972 roku w Monachium aparat IMAGO znajduje się w galerii należącej do fotograf Susanny Kraus i od lat jest atrakcją Berlina. Odwiedzają go wszyscy: lokalni politycy, artyści, rodziny na wakacjach i zakochane pary, które wyjątkowo lubią robić sobie zdjęcia nago. Taka przyjemność kosztuje 370 euro.

[solr id="fotoblogia-pl-64344" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1823,fotograficzna-alchemia" _mphoto="ht-marcel-christ-bigbang-e81eb26.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2648[/block]

Ponieważ oryginalne urządzenie ma już swoje lata i coraz częściej zaczyna zawodzić, Susanna Kraus zamierza zbudować mniejszą, mobilną wersję tej największej na świecie budki fotograficznej, która docelowo będzie odwiedzać różne miejsca na świecie. W tym celu prowadzi kampanię na portalu Kickstarter.

Zawiesilibyście sobie na ścianie swoją podobiznę naturalnej wielkości?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)