Zobacz jak wygląda praca w NASA nie ruszając się z domu

Zobacz jak wygląda praca w NASA nie ruszając się z domu
Źródło zdjęć: © © [Jordan Salkin / NASA](https://jordansalkinphotography.com)
Justyna Kocur-Czarny

23.07.2019 07:34, aktual.: 26.07.2022 15:43

Marzyłeś o byciu astronautą? Chciałbyś przyczynić się do eksploracji kosmosu? Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda centrum badawcze NASA od środka, to taka wycieczka jest już możliwa. Za darmo, na ekranie twojego laptopa.

Centrum badawcze NASA Glenn w Cleveland, w stanie Ohio udostępniło osiem interaktywnych wycieczek, które możesz przejść tak, jak na Google Street View. Za pomocą strzałek przesuwasz się w dowolnym kierunku i spacerujesz po laboratoriach. Oprócz widoku 360 stopni, możesz klikać w informacje, zdjęcia i filmiki. Wycieczki mają charakter edukacyjny, ale w bardzo interakcyjnym wydaniu.

To tutaj projektuje i rozwija innowacyjną technologię w dziedzinie aeronautyki i eksploracji kosmosu. W laboratorium SLOPE (Simulated Lunar Operations Laboratory) możemy zobaczyć, jak testuje się łaziki. W pomieszczeniu znajduje się kilka zbiorników z glebą, która pozwala np. na testowanie opon. Badania te pomagają NASA w opracowaniu narzędzi i technologii potrzebnych do tego, by łaziki mogły przemierzać duże odległości i badać powierzchnie Księżyca i Marsa.

Obraz
© © [Jordan Salkin / NASA](https://jordansalkinphotography.com)

Zdjęcia do tego projektu wykonała Jordan Salkin, która pracuje w NASA jako specjalistka ds. obrazowania naukowego. Projekt rozpoczął się w 2017 roku. Początkowo Salkin robiła zdjęcia jednym obiektywem. Z czasem pomysł ewoluował i Jordan wykonała zdjęcia za pomocą aparatu Insta360 z sześcioma obiektywami, który daje obraz w rozdzielczości 8K.

Obraz
© © [NASA](https://www.nasa.gov)

To nie jedyny projekt NASA, który ma na celu przybliżyć miłośnikom, jak wygląda praca naukowców i astronautów. Zobaczcie filmik, pokazujący jak za pomocą wirtualnej rzeczywistości dziennikarka odbywa trening dla astronautów.

Walking through space in NASA’s Virtual Reality Lab

Projekt będzie w przyszłości rozwijany. Kto wie, może znajdzie się etat dla nowego fotografa? Jeśli chcecie zwiedzić Centrum Badawcze w Cleveland, możecie to zrobić tutaj.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)