Zobacz, jak wygląda ”zwykłe życie” w Korei Północnej

Zobacz, jak wygląda ”zwykłe życie” w Korei Północnej

Zobacz, jak wygląda ”zwykłe życie” w Korei Północnej
Źródło zdjęć: © © Denis Dawidenko / [500px](https://500px.com/davkras)
Marcin Watemborski
17.08.2018 13:13, aktualizacja: 18.08.2018 09:43

Północna Korea to kraj, który zastanawia chyba wszystkich ”z zewnątrz”. Widzimy wiele zdjęć i materiałów z tego miejsca, ale nie wiemy, które są prawdziwe, a które zmanipulowane. Denis Dawidenko odwiedził Koreę Północną, by pokazać życie normalnych, szarych ludzi.

Denis Dawidenko w swoim materiale chciał pokazać coś innego, niż propagandowe obrazki, które znamy z Korei Północnej. ”Joseon”, jak nazywają swój dom jego mieszkańcy, oznacza tyle, co ”kraj porannej świeżości”. Trzeba przyznać, że miejscowi mają piękny zmysł poetycki.

Korea Północna jest jednym, o ile nie jedynym krajem, który zachował ustrój komunistyczny w takiej wersji, w jakiej znamy go z początków XX wieku. Oczywiście na czele reżimu stoi nieomylny przywódca, a ludność jest mu bezgranicznie wierna. Władza autorytarna i aparat kontroli mieszkańców doprowadził do wytworzenia bardzo specyficznego stylu życia. Dzieci są wychowywane tak, by po prostu kochały swojego wodza, a dorośli nie wierzą, a wręcz wiedzą, że ten jest nieomylny.

Co ciekawe – w tym roku wiele kwestii się zmieniło. Kim Dzong Un otworzył się trochę na świat, a nawet zapozował do swojego pierwszego selfie. Wygląda na to, że kraj w końcu zaczyna się zmieniać i być może za kilka lat otworzy się na ”zepsuty Zachód” jeszcze bardziej. Póki co, możecie zobaczyć współczesne życie Koreańczyków w materiale Denisa. Jak widzicie, nie wygląda to aż tak źle. Na pewno byłoby lepiej, gdyby nie wszystkie posągi i flagi. Jednak ogromnym plusem jest to, że nigdzie nie ma natarczywych reklam, jak u nas.

Więcej zdjęć Denisa znajdziecie na jego profilu na portalu 500px.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)