Jak wygląda miasto w oczach psa? [wideo]

Pahnl / kadr z filmu
Pahnl / kadr z filmu
Kamila Dworniczak

06.12.2010 09:08, aktual.: 01.08.2022 15:01

Do stworzenia tej animacji poklatkowej potrzebna była spora kreatywność, aparat Nikon D90 i... 300 godzin pracy. W efekcie powstał po części animowany film, który może zainspirować niejednego wielbiciela filmowania lustrzankami.

Do stworzenia animacji, oprócz aparatu Nikon D90 oraz kilku obiektywów Nikkor (35 mm, 18-55 mm, 50-200 mm), użyto około 200 ?wypełnianych światłem? szablonów ? takich, dzięki którym podczas cyfrowej obróbki można uzyskać świecącą (prawie jak neon) sylwetkę dowolnej rzeczy. W taki właśnie sposób powstał bohater filmu ? niewielki, ale sympatyczny piesek.

Plenerem dla tej filmowej animacji zatytułowanej ?Nowhere Near Here? był Oxford, a zdjęcia robiono późnym wieczorem i w nocy. Dzięki temu udało się uzyskać lepszy kontrast pomiędzy sylwetką psa a miejskim tłem. Bardzo dobrze wypada też podkład muzyczny ? ?What Else Is There?? norweskiego duetu Röyksopp.

Pahnl / kadr z filmu
Pahnl / kadr z filmu

To, że uzyskany rezultat jest naprawdę prosty, nie znaczy jednak, że film był łatwy do zrobienia. Świadczy o tym chociażby czas, jaki autor ? Pahnl ? poświęcił na stworzenie obrazu. Zresztą żeby uzyskać jakiś ciekawy efekt, nie zawsze musimy uciekać się do wyszukanych środków. Ta animacja na pewno pokazuje, że najważniejsze są kreatywność i... pomysł.

Mam jednak wrażenie, że w animacji Pahnla czegoś brakuje ? zaczyna się obiecująco, możemy podziwiać miasto z dystansu, z perspektywy chodników i asfaltów, ale później robi się trochę nudno. Przydałaby się lepiej skonstruowana fabuła.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)