Zobacz najlepsze zdjęcia ptaków w 2018 roku

Jury Bird Photographer of the Year ogłosiło zwycięzców po raz trzeci. Celebracja ptasiego piękna i hołd dla jakości i możliwości współczesnej fotografii cyfrowej to główne cele tego konkursu. Dzięki współpracy** Nature Photographers Ltd i Brytyjskiego Towarzystwa Ornitologicznego** powstał w 2016 roku największy konkurs dla miłośników fotografii i ptaków.
Jury Bird Photographer of the Year ogłosiło zwycięzców po raz trzeci. Celebracja ptasiego piękna i hołd dla jakości i możliwości współczesnej fotografii cyfrowej to główne cele tego konkursu. Dzięki współpracy** Nature Photographers Ltd i Brytyjskiego Towarzystwa Ornitologicznego** powstał w 2016 roku największy konkurs dla miłośników fotografii i ptaków.
Źródło zdjęć: © © Pedro Jarque Krebs / Bird Photographer of the Year 2018 / I miejsce w kategorii Kreatywne obrazy / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Monika Homan

21.08.2018 09:16, aktual.: 21.08.2018 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowanie ptaków nie należy do najłatwiejszych. Wymaga cierpliwości i umiejętności. Bird Photographer of the Year to konkurs dla miłośników ptasich kadrów. Jury właśnie ogłosiło wyniki tegorocznej edycji.

Główną nagrodą w konkursie jest 5 000 funtów oraz tytuł Ptasiego Fotografa Roku. Poza tym uczestnicy mierzą się w 7 kategoriach, w których każdy zwycięzca otrzymuje nagrodę o wartości 800 funtów - lornetkę Swarovski CL Companion 8x30. Osobna kategoria przeznaczona jest dla młodzieży w wieku poniżej 16 lat. Dodatkowa nagroda przyznawana jest za najlepsze portfolio - tu do wygrania jest 2000 funtów. Również publiczność wybiera swoje ulubione zdjęcia, które są nagradzane.
Główną nagrodą w konkursie jest 5 000 funtów oraz tytuł Ptasiego Fotografa Roku. Poza tym uczestnicy mierzą się w 7 kategoriach, w których każdy zwycięzca otrzymuje nagrodę o wartości 800 funtów - lornetkę Swarovski CL Companion 8x30. Osobna kategoria przeznaczona jest dla młodzieży w wieku poniżej 16 lat. Dodatkowa nagroda przyznawana jest za najlepsze portfolio - tu do wygrania jest 2000 funtów. Również publiczność wybiera swoje ulubione zdjęcia, które są nagradzane.© © Saverio Gatto / I miejsce w kategorii Portret / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Fotografem roku 2018 został Pedro Jarque Krebs za zdjęcie "Black Friday – American Flamingos", które zwyciężyło również w kategorii "Kreatywne obrazy".
Fotografem roku 2018 został Pedro Jarque Krebs za zdjęcie "Black Friday – American Flamingos", które zwyciężyło również w kategorii "Kreatywne obrazy".© © Roelof Molenaar / II miejsce w kategorii Portret / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Do kolejnej edycji Bird Photographer of the Year można zgłaszać zdjęcia do 30 listopada 2018. Każdy fotograf może zgłosić maksymalnie 8 zdjęć do każdej z 8 kategorii: Portret, Ptaki w środowisku, Szczegóły, Zachowania ptaków, Ptaki w locie, Kreatywne obrazy, Ptaki w miastach i ogrodach oraz Inspirujące spotkania.
Do kolejnej edycji Bird Photographer of the Year można zgłaszać zdjęcia do 30 listopada 2018. Każdy fotograf może zgłosić maksymalnie 8 zdjęć do każdej z 8 kategorii: Portret, Ptaki w środowisku, Szczegóły, Zachowania ptaków, Ptaki w locie, Kreatywne obrazy, Ptaki w miastach i ogrodach oraz Inspirujące spotkania.© © Ivan Sjögren / III miejsce w kategorii Portret / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Prezentujemy prace wybrane przez jury, a jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia wybrane przez publiczność zajrzyjcie na stronę konkursu.
Prezentujemy prace wybrane przez jury, a jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia wybrane przez publiczność zajrzyjcie na stronę konkursu.© © Fahad Alenezi / II miejsce w kategorii Kreatywne obrazy / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Martin Grace / III miejsce w kategorii Kreatywne obrazy / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © David Easton / I miejsce w kategorii Szczegóły / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Martin Grace / II miejsce w kategorii Szczegóły / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Mario Suarez Porras / III miejsce w kategorii Szczegóły / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Nikos Bukas / I miejsce w kategorii Ptaki w miastach i ogrodach / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Mario Suarez Porras / II miejsce w kategorii Ptaki w miastach i ogrodach / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Kevin Sawford / III miejsce w kategorii Ptaki w miastach i ogrodach / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Salvador Colvée / I miejsce w kategorii Ptaki w środowisku / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Mario Suárez Porraz / II miejsce w kategorii Ptaki w środowisku / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Petr Bambousek / III miejsce w kategorii Ptaki w środowisku / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Sienna Anderson / I miejsce w kategorii Ptaki w locie / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Marc Weber / II miejsce w kategorii Ptaki w locie / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Roelof Molenaar / III miejsce w kategorii Ptaki w locie / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Richard Shucksmith / I miejsce w kategorii Zachowania ptaków / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Petr Bambousek / II miejsce w kategorii Zachowania ptaków / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Thomas Chadwick / II miejsce w kategorii Zachowania ptaków / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Johan Carlberg / I miejsce w kategorii Young Bird Photographer / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Dirk Hoogenstein / II miejsce w kategorii Young Bird Photographer / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Obraz
© © Josiah Launstein / III miejsce w kategorii Young Bird Photographer / [photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2019/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)