Zobacz największe studia fotograficzne w Polsce

Zobacz największe studia fotograficzne w Polsce

Największe studia fotograficzne w Polsce
Największe studia fotograficzne w Polsce
Jakub Kaźmierczyk
14.12.2011 08:11, aktualizacja: 26.07.2022 20:42

800 m2 powierzchni, cały katalog sprzętu Profoto czy Broncolor, cyklorama z dużym odejściem, różne rodzaje oświetlenia, piękny design... O podobnym własnym studiu fotograficznym marzy większość fotografów. Dla niektórych takie warunki to codzienność.

800 m[sup]2 [/sup]powierzchni, cały katalog sprzętu Profoto czy Broncolor, cyklorama z dużym odejściem, różne rodzaje oświetlenia, piękny design... O podobnym własnym studiu fotograficznym marzy większość fotografów. Dla niektórych takie warunki to codzienność.

Pewnie nie zdziwię Was, że wszystkie największe studia fotograficzne w Polsce znajdują się oczywiście w Warszawie. Wiele firm, takich jak Makata czy Tęcza, ma po kilka ogromnych pomieszczeń, tak więc będą się pojawiać kilkakrotnie w tym zestawieniu. Szkoda, że w innych miastach trudno znaleźć 200-metrowe studio z oświetleniem Profoto czy Broncolor, nie mówiąc o Hasselbladach, Phase One czy Leafach. Z drugiej strony Polska nie jest aż tak wielka, do Warszawy z każdego większego miasta codziennie latają samoloty, a ceny mniejszych studiów we Wrocławiu czy Poznaniu są znacznie niższe. Czytając listę wyposażenia niektórych firm, czuję się, jakbym czytał ofertę producenta danego oświetlenia, bo większość z wymienionych studiów ma chyba wszystko, co oferuje producent. Wyposażenie takich pomieszczeń to niekiedy kilkaset tysięcy złotych i więcej.

Zawsze można pomarzyć o własnym, 800-metrowym studio z cykloramą, wielką kuchnią i innymi luksusami. Zestawienie zostało przygotowane pod kątem podanej powierzchni całkowitej danego studia.

Pin Up II
Pin Up II

Oglądaliście Top Model? Jeśli tak, to już wiecie, gdzie powstawało wiele sesji studyjnych, szczególnie w pierwszej edycji. To ogromne, 800-metrowe studio fotograficzne: 8 metrów wysokości, światło naturalne, suwnica, antresola. O cykloramie nawet nie wspominam.

Studio Tęcza, Studio 2
Studio Tęcza, Studio 2

Studia 5 i 2 to największe powierzchnie studia Tęcza. To ogromne hale przystosowane do fotografowania głównie bardzo dużych obiektów, takich jak samochody. Oczywiście świetnie nadają się również do filmowania. To trzeba zobaczyć!

Makata, Studio TrzyA
Makata, Studio TrzyA

Designerskie studio o powierzchni 500 m[sup]2[/sup] ze 180-metrowym patio. Ogromna hala przystosowana zarówno do zdjęć, jak i eventów. To studio nie jest wyposażone w cykloramę.

Makata, StudioMilk
Makata, StudioMilk

Ogromne studio przystosowane typowo do zdjęć. Plan zdjęciowy ma aż 13 x 8 metrów z wielką cykloramą. Ciekawie wygląda stylowy kominek.

Studio Tęcza, Studio 6
Studio Tęcza, Studio 6

Jak widać, Studio Tęcza oferuje ogromne powierzchnie zdjęciowe. Studio 6 ma aż 24 metry odejścia od tła. Wyposażone jest w trójstronną cykloramę, więc bezcieniowa fotografia nawet dużego samochodu nie będzie żadnym problemem.

Studio Cukry
Studio Cukry

Ogromna powierzchnia zdjęciowo-eventowa. Nie ma tu cykloramy, ale cena wynajmu tego studia wydaje się atrakcyjna. 100 zł/h z asystentem i oświetleniem Profoto, nieźle!

Makata, Studio 4
Makata, Studio 4

I tym sposobem Makata zabiera aż 3 miejsca w zestawieniu. 300-metrowe studio wyposażone w cykloramę. Stylowa, drewniana podłoga, 24 metry odejścia. Czego chcieć więcej :) ?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)