Zobacz szczere i zabawne zdjęcia z ulic Londynu autorstwa Matta Stuarta

Zobacz szczere i zabawne zdjęcia z ulic Londynu autorstwa Matta Stuarta

Zobacz szczere i zabawne zdjęcia z ulic Londynu autorstwa Matta Stuarta
Źródło zdjęć: © © Matt Stuart / [Instagram](https://www.instagram.com/mattu1/)
Monika Homan
20.04.2018 11:23, aktualizacja: 20.04.2018 13:36

"Kup parę wygodnych butów, miej aparat zawieszony na szyi przez cały czas, bądź cierpliwy, optymistyczny i nie zapomnij się uśmiechać" – to przepis na fotografię uliczną Matta Stuarta.

Matt Stuart to fotograf uliczny z 21-letnim doświadczeniem, urodzony w zachodnim Londynie. Jego fascynacja ludźmi i sposobem, w jakim żyją sprawia, że jego fotografie są niezwykle ciekawe.

Jego zamiłowanie do fotografii zapoczątkował ojciec, przekazując książki Roberta Franka i Henri Cartier-Bressona. Od tamtej pory fotografia stała się jego pasją.

Matt fotografuje zazwyczaj klasyczną Leiką MP z obiektywem 35 mm f./1.4. Aparatów cyfrowych używa tylko do komercyjnych projektów. Jego prace są efektem wielu godzin spędzonych na ulicy w poszukiwaniu odpowiedniego momentu. Matt w żaden sposób nie manipuluje obrazem.

W swojej pracy stara się być szybki i niezauważony. Pomaga mu to zaoszczędzić sobie trochę kłopotów. Pozornie przyziemne sceny uliczne nabierają zabawnego wydźwięku, dzięki talentowi Stuarta. Jego prace, choć proste, nie są zupełnie oczywiste.

Kiedy przeglądam fotografie Stuarta, nasuwa mi się tylko jedno określenie – są po prostu szczere. Matt pokazuje świat takim, jaki jest - bez owijania w bawełnę. Jego zdjęcia to fotografia uliczna w czystej postaci.

Więcej zdjęć Matta Stuarta możecie zobaczyć na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)