Zobacz pierwsze zdjęcia z pełnej klatki Pentaxa

Zobacz pierwsze zdjęcia z pełnej klatki Pentaxa

Zobacz pierwsze zdjęcia z pełnej klatki Pentaxa
Źródło zdjęć: © © Ricoh Imaging / [www.pentax.com/en/pentaxff](http://www.pentax.com/en/pentaxff/)
Marcin Watemborski
14.12.2015 09:19, aktualizacja: 26.07.2022 19:23

Nie jest tajemnicą, że firma Ricoh niebawem wypuści na rynek pełnoklatkową lustrzankę pod szyldem Pentax. Aparat ma pojawić się wiosną 2016 roku wraz z obiektywem 24-70mm.

Jeśli zastanawiacie się, co stało się z Pentaxem i dlaczego jeszcze nie ma na rynku ich pełnej klatki, to czas rozwiać Wasze wątpliwości.

Fakt jest taki, że firma wcześniej nie rozdrabniała się na sensor 35mm i stworzyła zamiast tego cyfrowy średni format. Wymagania rynku jednak spowodowały, że firma Ricoh postanowiła wydać na świat nowe dziecko – pełnoklatkową lustrzankę pod szyldem marki Pentax. Marzenia niektórych w końcu się ziszczą!

Ricoh opublikował stronę internetową poświęconą pełnoklatkowej lustrzance Pentaxa, zawierającą zdjęcie poglądowe nowego modelu oraz dwa testowe ujęcia.

:

Nowy pełnoklatkowy aparat cyfrowy marki Pentax został wyposażony w matrycę odpowiadającą rozmiarowi klatki filmu 35mm oraz wykorzystuje mocowanie obiektywów zgodne z systemem K-mount. Aparat jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami serii K, wliczając w to linie FA, które mogą wykorzystywać ten sam kąt widzenia z małoobrazkowymi aparatami analogowymi. Dla obiektywów z serii DA (przeznaczonych do lustrzanek z matrycą APS-C) została opracowana funkcja kadrowania. Można ją wyłączyć, żeby uzyskać pełne pole obrazowania. Obiektywy serii D FA dopasowane specjalnie do potrzeb fotografii cyfrowej spełnią wszystkie oczekiwania użytkowników, w tym oczywiście pokrycie kadru pełnej klatki.

Poniżej prezentujemy Wam 2 zdjęcia testowe pokazane przez firmę Ricoh:

Obraz
© © Ricoh Imaging / [www.pentax.com/en/pentaxff](http://www.pentax.com/en/pentaxff/)

Przy użyciu obiektywu Pentax-FA 85mm f/1.4 [IF] użytkownicy będą mogli osiągnąć płytką głebię ostrości. (1/160s, f/1.8, ISO: 100)

Obraz
© © Ricoh Imaging / [www.pentax.com/en/pentaxff](http://www.pentax.com/en/pentaxff/)

Pentax-FA 24mm f/2 [IF] znajdzie na pewno swoich zwolenników wśród fotografów architektury oraz wielbicieli dynamicznej perspektywy. (1/1600s, f/10, ISO: 400)

Świat pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych został odkryty już dawno. Zastanawialiście się, co chcielibyście zobaczyć w najnowszym modelu Pentaxa? Czym może zaskoczyć nas producent?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)