Zobacz prace finalistów programu uniwersyteckiego SWPA 2016. Polak wśród wyróżnionych

Zobacz prace finalistów programu uniwersyteckiego SWPA 2016. Polak wśród wyróżnionych

Sony World Photography Awards to największy konkurs fotograficzny na świecie. W ramach współzawodnictwa jest przeprowadzany plebiscyt, w którym biorą udział studenci. Program uniwersytecki Student Focus ma na celu promocję twórczości młodych fotografów oraz jest świetną szansą na pokazanie swoich prac szerokiej międzynarodowej publiczności.
Sony World Photography Awards to największy konkurs fotograficzny na świecie. W ramach współzawodnictwa jest przeprowadzany plebiscyt, w którym biorą udział studenci. Program uniwersytecki Student Focus ma na celu promocję twórczości młodych fotografów oraz jest świetną szansą na pokazanie swoich prac szerokiej międzynarodowej publiczności.
Źródło zdjęć: © © Joshua Thompson / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Marcin Watemborski
01.03.2016 09:50, aktualizacja: 26.07.2022 19:11

Student Focus to program specjalny Sony World Photography Awards, który daje szanse młodym fotografom na zdobycie światowego rozgłosu. Dla wielu z nich może być to przepustka do branżowej czołówki. Zobaczcie prace 10 wyróżnionych fotografów.

World Photography Organisation wraz z British Journal of Photography wybrało 10 finalistów programu uniwersyteckiego. Polecą oni do Londynu, na galę rozdania nagród SWPA 2016, gdzie rozstrzygnie się to, kto zwycięży program. Dodatkową nagrodą jest sprzęt fotograficzny Sony o wartości 30 tysięcy euro, który zostanie przekazany uczelni laureata.
World Photography Organisation wraz z British Journal of Photography wybrało 10 finalistów programu uniwersyteckiego. Polecą oni do Londynu, na galę rozdania nagród SWPA 2016, gdzie rozstrzygnie się to, kto zwycięży program. Dodatkową nagrodą jest sprzęt fotograficzny Sony o wartości 30 tysięcy euro, który zostanie przekazany uczelni laureata.© © Felipe Romero Beltrán / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Tegorocznym tematem współzawodnictwa, kierowanego do studentów byli „milenialsi”. Do konkursu zgłoszono ponad 400 prac, z których finalistów wyłoniło jury, w składzie: Simon Bainbridge, Mark Murrmann oraz Matthew Tucker.
Tegorocznym tematem współzawodnictwa, kierowanego do studentów byli „milenialsi”. Do konkursu zgłoszono ponad 400 prac, z których finalistów wyłoniło jury, w składzie: Simon Bainbridge, Mark Murrmann oraz Matthew Tucker.© © Julie Hrnčířová / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
W finałowej dziesiątce pojawiła się praca Adama Żądło, studenta Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Oprócz naszego rodaka wyróżnieni zostali: Felipe Romero Beltrán, Joshua Thomas, Sofia Jern, Julie Hrnčířová, Yui Takahashi, Daisy Reza, Matilda Fraser, Rochelle de Abreu oraz Lei Cheong.
W finałowej dziesiątce pojawiła się praca Adama Żądło, studenta Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Oprócz naszego rodaka wyróżnieni zostali: Felipe Romero Beltrán, Joshua Thomas, Sofia Jern, Julie Hrnčířová, Yui Takahashi, Daisy Reza, Matilda Fraser, Rochelle de Abreu oraz Lei Cheong.© © Adam Żądło / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Mając na względzie dużą liczbę zgłoszeń z tak wielu różnych obszarów kulturowych, z zadowoleniem odnotowałem naprawdę oryginalne prace — mówi o finalistach Mark Murrmann. - Cieszę się, że będziemy mogli ułatwić tym młodym ludziom zdobycie rozgłosu i stanięcie przed szansą, jakiej w którymś momencie swojej kariery potrzebuje każdy fotograf.
Mając na względzie dużą liczbę zgłoszeń z tak wielu różnych obszarów kulturowych, z zadowoleniem odnotowałem naprawdę oryginalne prace — mówi o finalistach Mark Murrmann. - Cieszę się, że będziemy mogli ułatwić tym młodym ludziom zdobycie rozgłosu i stanięcie przed szansą, jakiej w którymś momencie swojej kariery potrzebuje każdy fotograf.© © Yui Takahashi / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Kolejnym zadaniem młodych fotografów jest wykonania serii zdjęć aparatem, który otrzymali. Ich prace będzie można oglądać w dniach 22.04 – 8.05 w Somerset House w Londynie. Fotografie ukażą się również w albumie pamiątkowym SWPA 2016. Na ich podstawie jurorzy wyłonią zwycięzcę, który będzie miał możliwość publikowania swoich zdjęć na Instagramie British Journal of Photography.
Kolejnym zadaniem młodych fotografów jest wykonania serii zdjęć aparatem, który otrzymali. Ich prace będzie można oglądać w dniach 22.04 – 8.05 w Somerset House w Londynie. Fotografie ukażą się również w albumie pamiątkowym SWPA 2016. Na ich podstawie jurorzy wyłonią zwycięzcę, który będzie miał możliwość publikowania swoich zdjęć na Instagramie British Journal of Photography.© © Sofia Jern / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
O tym, kto wygra dowiemy się już 21 kwietnia. Trzymamy kciuki za Adama.
O tym, kto wygra dowiemy się już 21 kwietnia. Trzymamy kciuki za Adama.© © Rochelle de Abreu / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Lei Cheong / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Daisy Reza / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Matilda Fraser/ [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)