Zobacz niesamowity taniec robotycznego ramienia do filmowania

Zobacz niesamowity taniec robotycznego ramienia do filmowania

Zobacz niesamowity taniec robotycznego ramienia do filmowania
Monika Homan
11.04.2018 08:46, aktualizacja: 11.04.2018 11:20

Na tegorocznym NAB Show, odbywającym się w Las Vegas, firma należąca do Nikona - Mark Roberts Motion Control - zaprezentowała młodszą wersję swojego "camera robota", czyli automatycznego ramienia operującego kamerą.

Bolt Camera Robot to najbardziej zaawansowany robot tego typu na świecie. Jego następca, Bolt Junior, oferuje podobne możliwości, ale jest o połowę mniejszy i lżejszy – waży 110 kg.

Mr Moco Bolt Jr with Love High Speed's Phantom VEO 640S

Ramię robota porusza się w sześciu osiach z prędkością do 3 m na sekundę, nawet kiedy obciążone zostanie sprzętem o wadze 12 kg.

Prezentacja nowego robota nie była pozbawiona humoru. Twórcy camera robotów zdecydowali się stworzyć układ choreograficzny dla dwóch robotów - Bolta i Bolta Juniora. Dlaczego uznali, że zaprezentują swój produkt w taki sposób? Odpowiedź jest prosta: "Skoro jest to możliwe, to powinniśmy to zrobić".

Na facebookowym profilu Jima Goldsteina możemy znaleźć film, który przedstawia ten uroczy taniec. Przyznacie, że choć nie jest to typowa forma prezentowania nowych produktów, to wygląda efektownie?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)