"Warszawa sprzed 100 lat" w trójwymiarze

"Warszawa sprzed 100 lat" w trójwymiarze

"Warszawa sprzed 100 lat" w trójwymiarze
Mateusz Gołąb
19.03.2010 10:31, aktualizacja: 01.08.2022 15:25

Takie rzeczy jak "Warszawa sprzed 100 lat" zobaczycie oczywiście tylko w warszawskim Fotoplastikonie. Od 18 marca do 16 kwietnia można w nim oglądać niesamowitą wystawę trójwymiarowych zdjęć przedstawiających Warszawę i życie jej mieszkańców na przełomie XIX i XX w. Warto!

Wystawa składa się z 48 zdjęć - jest to druga część zbioru ok. 100 unikalnych  fotografii stereoskopowych przekazanych Muzeum Powstania Warszawskiego przez panią Danutę Szlajmer, córkę pierwszego właściciela Fotoplastikonu.

A na zdjęciach sceny z życia, które umożliwiają zapoznanie się z architekturą miejską, miejscami i sposobami wypoczynku, modą wyższych klas i odstającymi od niej ubiorami biedoty. Wnętrza mieszkań zachwycają bogatym wystrojem, ulice Starego Miasta tętnią życiem. Pokazywane przez Fotoplastikon po raz pierwszy zdjęcia ukazują nam nieznane widoki warszawskich okolic, które zaskakują skrajnościami ? podwarszawskie letniska, jakimi były wówczas Konstancin-Jeziorna i Bielany, walczą tu o uwagę z ubogimi uliczkami Starego Miasta, ruchliwość mostu Kierbedzia (teraz mostu Śląsko-Dąbrowskiego) ze spokojem Ogrodu Saskiego i Łazienek Królewskich.

Fotoplastikon Warszawski

Od 18 marca do 16 kwietnia 2010 roku

Wstęp: 1 zł, w niedzielę wolny

czynne 10.00-18.00 (wtorek - nieczynne)

Aleje Jerozolimskie 51 - Oficyna

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)