Zobacz zdjęcia zwierząt, które cierpią przez naszą nieodpowiedzialność

Zobacz zdjęcia zwierząt, które cierpią przez naszą nieodpowiedzialność

Zobacz zdjęcia zwierząt, które cierpią przez naszą nieodpowiedzialność
Redakcja Fotoblogia.pl
31.08.2018 07:00, aktualizacja: 26.07.2022 17:53

Zwierzęta na tych zdjęciach stały się ofiarami ludzkiej bezmyślności. "Śmieciowe pułapki" są już w najodleglejszych i najdzikszych zakątkach naszej planety, a zwierzęta nie mają jak się przed nimi bronić.

Blisko 70 procent powierzchni Ziemi to morza i oceany. W ich wodach przemieszczają się nie tylko zwierzęta, ale również tony śmieci. Zwykle są to odpady z tworzyw sztucznych. Na szczęście problem jest coraz bardziej nagłaśniany, a niektóre organizacje próbują naprawić błędy ludzkości.

Oczyszczanie oceanów ze śmieci to trudna i długotrwała operacja, a tymczasem przez ludzką nieodpowiedzialność cierpią niewinne zwierzęta. Te zdjęcia to bardzo przykry zbiór dowodów na to, że w przyrodzie nic nie ginie, a wyrzucone odpady nie znikają w głębinach oceanu. Nieświadome zwierzęta cierpią i często umierają złapane w plastikowe pułapki.

Każdego roku do oceanów trafiają miliony ton śmieci. Zdecydowana większość z nich to jednorazowe opakowania - torby i butelki po napojach, jednak nie brakuje innych przedmiotów, które przez chwilę towarzyszą nam w codziennym życiu i lądują w koszu.

Warto zwrócić uwagę, że około 80 procent zanieczyszczeń w wodach pochodzi ze źródeł lądowych i to w cale nie tylko tych wzdłuż wybrzeży. Śmieci trafiają do mórz i oceanów transportowane przez rzeki, w wyniku powodzi lub przez wiatr. Według badań przeprowadzonych przez "Algalita" w 2004 roku, w wodzie może znajdować się więcej plastiku, niż planktonu.

Na publikowane zdjęcia patrzymy ze smutkiem i z niechęcią, ale liczymy na to, że chociaż część osób, która je zobaczy, zastanowi się, co może zrobić, żeby ograniczyć produkcję plastikowych śmieci. Bo świat należy zmieniać, zaczynając od siebie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)