Zobacz zwycięskie prace National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Zobacz zwycięskie prace National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Tegoroczna edycja National Geographic Travel Photographer of the Year dobiegła końca. Zwycięskie prace jury wyłoniło z ponad 13 tys. zgłoszeń. Fotografowie mogli konkurować ze sobą w trzech kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.
Tegoroczna edycja National Geographic Travel Photographer of the Year dobiegła końca. Zwycięskie prace jury wyłoniło z ponad 13 tys. zgłoszeń. Fotografowie mogli konkurować ze sobą w trzech kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.
Źródło zdjęć: © © Reiko Takahashi / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Monika Homan
29.06.2018 10:55, aktualizacja: 29.06.2018 12:55

Znamy już zwycięskie zdjęcia jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych dla podróżników. Jury National Geographic Travel Photographer of the Year 2018 ogłosiło wyniki.

Główną nagrodą w konkursie jest 10 tys. dolarów i tytuł Fotografa Podróżniczego Roku. Tym razem trafiła ona w ręce Reiko Takahashi z Japonii, za zdjęcie "Syrena".

  • Miałem szczęście spotkać wieloryba z młodym podczas pierwszego nurkowania w pobliżu japońskiej wyspy Kumejima. Przez większość czasu cielę trzymało się blisko matki. W pełnym momencie zaczęło skakać i uderzać ogonem w wodę blisko nas - było bardzo przyjazne i ciekawskie. W końcu matka, która obserwowała młode, podpłynęła i zabrała je. Zakochałem się w cielaku całkowicie, a to jest jego bardzo energiczny, duży i piękny ogon. - mówi Reiko Takahashi
Zdjęcie przedstawiające tysiące flamingów nad kolorowym jeziorem Natron w Tanzanii, wykonane przez Hao J., zajęło drugie miejsce w kategorii "Natura". Wykonane zostało z helikoptera dzięki czemu fale, wytworzone przez wzbijające się w powietrze flamingi, przypominają rośliny płynące w wodzie.
Zdjęcie przedstawiające tysiące flamingów nad kolorowym jeziorem Natron w Tanzanii, wykonane przez Hao J., zajęło drugie miejsce w kategorii "Natura". Wykonane zostało z helikoptera dzięki czemu fale, wytworzone przez wzbijające się w powietrze flamingi, przypominają rośliny płynące w wodzie.© © Hau J. / II miejsce w kategorii Natura / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Trzecie miejsce w kategorii "Natura" zajął Marco Grassi z Włoch. Sfotografował on ziemskie piramidy z Platten, czyli naturalne piaskowe wieże z dużymi kamieniami na szczycie. To zjawisko jest wynikiem występujących naprzemiennie okresów suszy i ulew, które powodują erozję terenu i powstanie tych formacji.
Trzecie miejsce w kategorii "Natura" zajął Marco Grassi z Włoch. Sfotografował on ziemskie piramidy z Platten, czyli naturalne piaskowe wieże z dużymi kamieniami na szczycie. To zjawisko jest wynikiem występujących naprzemiennie okresów suszy i ulew, które powodują erozję terenu i powstanie tych formacji.© © Marco Grassi / III miejsce w kategorii Natura / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Pierwsze miejsce w kategorii "Miasta" zajął Hiro Kurashina z Japonii za zdjęcie, które przedstawia widok z tramwaju w Nagasaki.
Pierwsze miejsce w kategorii "Miasta" zajął Hiro Kurashina z Japonii za zdjęcie, które przedstawia widok z tramwaju w Nagasaki.© © Hiro Kurashina / I miejsce w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
  • Przejażdżka zabytkowym tramwajem przez stosunkowo cichą główną ulicę była niezapomnianym przeżyciem podczas naszej tygodniowej wizyty w historycznym mieście Nagasaki - mówi autor.
Na drugim miejscu w kategorii Miasta znalazło się zdjęcie zatytułowane "Geometra słońca", którego autorem jest Enrico Pesantini. Widać na nim połowicznie oświetloną przez wschodzące słońce piramidę w Teotihuacan.
Na drugim miejscu w kategorii Miasta znalazło się zdjęcie zatytułowane "Geometra słońca", którego autorem jest Enrico Pesantini. Widać na nim połowicznie oświetloną przez wschodzące słońce piramidę w Teotihuacan.© © Enrico Pesantini / II miejsce w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Trzecim miejscem w kategorii "Miasta" nagrodzono Gaanesh Prasad za zdjęcie "Odbicie" wykonane w Dubaju.
Trzecim miejscem w kategorii "Miasta" nagrodzono Gaanesh Prasad za zdjęcie "Odbicie" wykonane w Dubaju.© © Gaanesh Prasad / III miejsce w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
W ostatniej kategorii- "Ludzie"- zwyciężyła fotografia  Alessandra Meniconzi ze Szwajcarii. "Tea culture" to portret jednego z członków rodziny łowców orłów, wykonany podczas ich migracji z obozu zimowego do wiosennego, w zachodniej Mongolii.
W ostatniej kategorii- "Ludzie"- zwyciężyła fotografia Alessandra Meniconzi ze Szwajcarii. "Tea culture" to portret jednego z członków rodziny łowców orłów, wykonany podczas ich migracji z obozu zimowego do wiosennego, w zachodniej Mongolii.© © Alessandra Meniconzi / I miejsce w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Drugie miejsce w kategorii "Ludzie" zajęła Taiti Itat przedstawiające haitańskie imigrantki w Brazylii, bawiące się przed domem.
Drugie miejsce w kategorii "Ludzie" zajęła Taiti Itat przedstawiające haitańskie imigrantki w Brazylii, bawiące się przed domem.© © Tati Itat / II miejsce w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Trzecie miejsce zajął Md Tanveer Hassan Rohan za zdjęcie wykonane na stacji kolejowej na lotnisku w Dhace. Przedstawia ludzi wracających do swoich wiejskich domów, aby spędzić czas z rodziną.
Trzecie miejsce zajął Md Tanveer Hassan Rohan za zdjęcie wykonane na stacji kolejowej na lotnisku w Dhace. Przedstawia ludzi wracających do swoich wiejskich domów, aby spędzić czas z rodziną.© © Md Tanveer Hassan Rohan / III miejsce w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)

Zobaczcie też zdjęcia wybrane przez publiczność w poszczególnych kategoriach:

417856911636911986
© © Niklas Weber / Wybór publiczności w kategorii Natura / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
417856911636977522
© © Trikansh Sharma / Wybór publiczności w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
417856911637043058
© © Daniel Cheung / Wybór publiczności w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)