Zobacz zwycięskie prace National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Tegoroczna edycja National Geographic Travel Photographer of the Year dobiegła końca. Zwycięskie prace jury wyłoniło z ponad 13 tys. zgłoszeń. Fotografowie mogli konkurować ze sobą w trzech kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.
Tegoroczna edycja National Geographic Travel Photographer of the Year dobiegła końca. Zwycięskie prace jury wyłoniło z ponad 13 tys. zgłoszeń. Fotografowie mogli konkurować ze sobą w trzech kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.
Źródło zdjęć: © © Reiko Takahashi / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Monika Homan

29.06.2018 10:55, aktual.: 29.06.2018 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znamy już zwycięskie zdjęcia jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych dla podróżników. Jury National Geographic Travel Photographer of the Year 2018 ogłosiło wyniki.

Główną nagrodą w konkursie jest 10 tys. dolarów i tytuł Fotografa Podróżniczego Roku. Tym razem trafiła ona w ręce Reiko Takahashi z Japonii, za zdjęcie "Syrena".

  • Miałem szczęście spotkać wieloryba z młodym podczas pierwszego nurkowania w pobliżu japońskiej wyspy Kumejima. Przez większość czasu cielę trzymało się blisko matki. W pełnym momencie zaczęło skakać i uderzać ogonem w wodę blisko nas - było bardzo przyjazne i ciekawskie. W końcu matka, która obserwowała młode, podpłynęła i zabrała je. Zakochałem się w cielaku całkowicie, a to jest jego bardzo energiczny, duży i piękny ogon. - mówi Reiko Takahashi
Zdjęcie przedstawiające tysiące flamingów nad kolorowym jeziorem Natron w Tanzanii, wykonane przez Hao J., zajęło drugie miejsce w kategorii "Natura". Wykonane zostało z helikoptera dzięki czemu fale, wytworzone przez wzbijające się w powietrze flamingi, przypominają rośliny płynące w wodzie.
Zdjęcie przedstawiające tysiące flamingów nad kolorowym jeziorem Natron w Tanzanii, wykonane przez Hao J., zajęło drugie miejsce w kategorii "Natura". Wykonane zostało z helikoptera dzięki czemu fale, wytworzone przez wzbijające się w powietrze flamingi, przypominają rośliny płynące w wodzie.© © Hau J. / II miejsce w kategorii Natura / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Trzecie miejsce w kategorii "Natura" zajął Marco Grassi z Włoch. Sfotografował on ziemskie piramidy z Platten, czyli naturalne piaskowe wieże z dużymi kamieniami na szczycie. To zjawisko jest wynikiem występujących naprzemiennie okresów suszy i ulew, które powodują erozję terenu i powstanie tych formacji.
Trzecie miejsce w kategorii "Natura" zajął Marco Grassi z Włoch. Sfotografował on ziemskie piramidy z Platten, czyli naturalne piaskowe wieże z dużymi kamieniami na szczycie. To zjawisko jest wynikiem występujących naprzemiennie okresów suszy i ulew, które powodują erozję terenu i powstanie tych formacji.© © Marco Grassi / III miejsce w kategorii Natura / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Pierwsze miejsce w kategorii "Miasta" zajął Hiro Kurashina z Japonii za zdjęcie, które przedstawia widok z tramwaju w Nagasaki.
Pierwsze miejsce w kategorii "Miasta" zajął Hiro Kurashina z Japonii za zdjęcie, które przedstawia widok z tramwaju w Nagasaki.© © Hiro Kurashina / I miejsce w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
  • Przejażdżka zabytkowym tramwajem przez stosunkowo cichą główną ulicę była niezapomnianym przeżyciem podczas naszej tygodniowej wizyty w historycznym mieście Nagasaki - mówi autor.
Na drugim miejscu w kategorii Miasta znalazło się zdjęcie zatytułowane "Geometra słońca", którego autorem jest Enrico Pesantini. Widać na nim połowicznie oświetloną przez wschodzące słońce piramidę w Teotihuacan.
Na drugim miejscu w kategorii Miasta znalazło się zdjęcie zatytułowane "Geometra słońca", którego autorem jest Enrico Pesantini. Widać na nim połowicznie oświetloną przez wschodzące słońce piramidę w Teotihuacan.© © Enrico Pesantini / II miejsce w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Trzecim miejscem w kategorii "Miasta" nagrodzono Gaanesh Prasad za zdjęcie "Odbicie" wykonane w Dubaju.
Trzecim miejscem w kategorii "Miasta" nagrodzono Gaanesh Prasad za zdjęcie "Odbicie" wykonane w Dubaju.© © Gaanesh Prasad / III miejsce w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
W ostatniej kategorii- "Ludzie"- zwyciężyła fotografia  Alessandra Meniconzi ze Szwajcarii. "Tea culture" to portret jednego z członków rodziny łowców orłów, wykonany podczas ich migracji z obozu zimowego do wiosennego, w zachodniej Mongolii.
W ostatniej kategorii- "Ludzie"- zwyciężyła fotografia Alessandra Meniconzi ze Szwajcarii. "Tea culture" to portret jednego z członków rodziny łowców orłów, wykonany podczas ich migracji z obozu zimowego do wiosennego, w zachodniej Mongolii.© © Alessandra Meniconzi / I miejsce w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Drugie miejsce w kategorii "Ludzie" zajęła Taiti Itat przedstawiające haitańskie imigrantki w Brazylii, bawiące się przed domem.
Drugie miejsce w kategorii "Ludzie" zajęła Taiti Itat przedstawiające haitańskie imigrantki w Brazylii, bawiące się przed domem.© © Tati Itat / II miejsce w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Trzecie miejsce zajął Md Tanveer Hassan Rohan za zdjęcie wykonane na stacji kolejowej na lotnisku w Dhace. Przedstawia ludzi wracających do swoich wiejskich domów, aby spędzić czas z rodziną.
Trzecie miejsce zajął Md Tanveer Hassan Rohan za zdjęcie wykonane na stacji kolejowej na lotnisku w Dhace. Przedstawia ludzi wracających do swoich wiejskich domów, aby spędzić czas z rodziną.© © Md Tanveer Hassan Rohan / III miejsce w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)

Zobaczcie też zdjęcia wybrane przez publiczność w poszczególnych kategoriach:

Obraz
© © Niklas Weber / Wybór publiczności w kategorii Natura / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Obraz
© © Trikansh Sharma / Wybór publiczności w kategorii Miasta / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Obraz
© © Daniel Cheung / Wybór publiczności w kategorii Ludzie / [National Geographic Travel Photographer of the Year 2018](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2018)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)