Steven Soderbergh, filmowiec i laureat Oscara, nagrał film iPhone'em. Zwiastun zachwyca!

Steven Soderbergh, filmowiec i laureat Oscara, nagrał film iPhone'em. Zwiastun zachwyca!

Steven Soderbergh, filmowiec i laureat Oscara, nagrał film iPhone'em. Zwiastun zachwyca!
Marcin Falana
31.01.2018 11:58, aktualizacja: 26.07.2022 18:09

Ostatni film Stevena Soderbergha to thriller psychologiczny pt. “Unsane”, który został w całości nagrany iPhone'em. Zerknijcie na 3-minutową zajawkę i przekonajcie się, jaką produkcję można nakręcić smartfonem.

“Unsane” to film o młodej kobiecie, która uciekając z miasta przed prześladowcą trafia do szpitala psychiatrycznego wbrew swojej woli. Musi stawić czoło swoim największym lękom, które mogą być prawdą albo wytworem jej choroby.

UNSANE | Official Trailer

Steven Soderbergh, który jest znany z takich filmów jak "Erin Brockovich", "Traffic", czy "Ocean’s Eleven", zdradził serwisowi IndieWire, że postanowił filmować iPhonem, ponieważ jest pod dużym wrażeniem jego możliwości filmowych. Co więcej zamierza nadal z niego korzystać.

Obraz
“Myślę, że to jest przyszłość. Każdy, kto zobaczy ten film i nie ma pojęcia o tym jak został wyprodukowany, nie domyśli się, że został nagrany na smatrfonie. To nie jest częścią konceptu.”
Obraz

Soderbergh dodaje także, że istnieje pewna psychologiczna bariera, która dotyczy wielkości urządzenia, jednak on nie ma takiego problemu. Uważa, że jest to jedno z najbardziej wyzwalających doświadczeń, jakie kiedykolwiek miał w swojej karierze.

Obraz

Udowadnia to, że w kieszeni mamy profesjonalne narzędzia do filmowania i fotografowania, trzeba tylko do ich możliwości podciągnąć swój warsztat.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)