Zobaczcie eksplozję smaków w stylu Michaela Baya oraz kulinarnego "Kill Billa" Tarantino

Zobaczcie eksplozję smaków w stylu Michaela Baya oraz kulinarnego "Kill Billa" Tarantino

Zobaczcie eksplozję smaków w stylu Michaela Baya oraz kulinarnego "Kill Billa" Tarantino
Marcin Watemborski
17.08.2017 08:07, aktualizacja: 17.08.2017 18:35

Pewnie niejednokrotnie widzieliście filmiki kulinarne w stylu Tasty. To fajne, minimalistyczne porady i przepisy. Ale co by się stało, gdyby nagrywać takie treści w stylu znanych reżyserów? David Ma podjął się tego wyzwania.

Każdy znaczący reżyser ma swój indywidualny styl, który jest jego wizytówką. Kochamy Wesa Andersona za jego kolory i minimalistyczne kadry, Tarantino za przekoloryzowane efekty i rzuty z bagażnika, a Michaela Baya za wybuchy na każdym kroku.

Każde wideo kulinarne ma swój określony przebieg – składniki, mieszanie, przygotowanie, podanie. Większość z nich jest nagrywana według obecnie panującego trendu, gdzie wszystkie działania są widoczne z góry i nie ma zbędnych elementów upiększających kadry ani widocznej gry kolorów.

What if Tarantino made Spaghetti & Meatballs?

David Ma, zajmujący się sztuką filmową i kulinarną, postanowił urozmaicić zwykłe, nudne filmiki. Postanowił nagrać swoje wideo w stylu znanych reżyserów. Póki co, możemy zobaczyć 4 dzieła. David naśladował tu style: Quentina Tarantino, Michaela Baya, Wesa Andersona oraz Alfonso Cuarona.

What if Wes Anderson made S'mores?

Zestawienie muzyki, kadrów, światła i budowania nastroju podczas tych krótkich filmików jest naprawdę świetne. To niezły, kreatywny sposób na przedstawienie swoich pomysłów kuchennych.

What if Michael Bay made Waffles?

Szczerze mówiąc jestem ciekawy czy David podjąłby się nakręcenia czegoś w stylu Quentina Dupieuxa od ”Morderczej opony”. Drugim reżyserem, którego chciałbym zobaczyć w kuchni, jest Stanley Kubrick – wyobrażacie sobie dopracowany mastershot z powolnym najazdem kamery, gdzie sos wypełnia wszystko dookoła? Brzmi fantastycznie!

What if Alfonso Cuaron made pancakes?

Obserwujcie kanał Davida na YouTube. Miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy więcej filmików.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)