Zobacz timelapse z rekordowej wspinaczki na El Capitan. Jest naprawdę piękny

Zobacz timelapse z rekordowej wspinaczki na El Capitan. Jest naprawdę piękny

Zobacz timelapse z rekordowej wspinaczki na El Capitan. Jest naprawdę piękny
Źródło zdjęć: © © Tristan Greszko / [Instagram](https://www.instagram.com/tgreszko/)
Monika Homan
18.04.2018 07:49, aktualizacja: 18.04.2018 09:49

El Capitan jest wysoką na ponad kilometr formacją skalną w dolinie Yosemite, w Kalifornii. Góra ta jest prawdziwą gratką dla amatorów wspinaczki. Najbardziej znaną trasą wspinaczkową w tym miejscu jest The Nose. Tą właśnie drogą wspinają się bohaterowie timelapesa zrealizowanego przez Tristana Greszko.

Tristan Greszko jest fotografem przygodowym z Jackson, w stanie Wyoming. W 2007 roku współzałożył organizację Teton Artlab. Wspiera ona artystów poprzez program rezydencyjny, który oferuje przestrzeń studyjną, mieszkania i stypendia w jednym z najbardziej unikalnych krajobrazów na świecie – Parku Narodowym Yellowstone i Grand Teton.

Pod koniec października 2017 roku Brad Gobright i Jim Reynolds pobili rekord prędkości na The Nose z niewiarygodnym czasem 2 godzin 19 minut i 44 sekund. Poprzedni rekord był o 19 minut dłuższy. Tristan Greszko był świadkiem tej wspinaczki i stworzył piękny, 7-minutowy timelapse.

"Było to jedno z najbardziej niesamowitych widowisk, jakie kiedykolwiek widziałem. Niesamowity pokaz nadludzkiego opanowania, z jakim nigdy dotąd się nie spotkałem." - opisuje Tristan

Greszko wykorzystuje potencjał jaki dają piękne, niespotykane krajobrazy w Yellowstone i Grand Teton tworząc niesamowite zdjęcia, które możecie zobaczyć na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)