Zobaczyć świat z lotu ptaka. Zrealizowane marzenie z dzieciństwa Piotra Krupy

Zobaczyć świat z lotu ptaka. Zrealizowane marzenie z dzieciństwa Piotra Krupy

Często jeszcze jako dzieciak przemierzając Polskę kajakiem po zakolach rzek, spoglądałem w górę na ptaki latające nad moją głową. Zastanawiało mnie jak one widzą ten piękny świat z góry - ba zazdrościłem im... Dziś złączony „linkami do kawałka  tkaniny” szybuję wraz z nimi by móc przybliżyć takim ciekawskim jak ja kiedyś, nasz świat - świat widziany „Oczami Ptaka”. Fotografując naszą Ziemię właśnie z takiej perspektywy pragnę przedstawić marzenia chłopca - moje marzenia...!!!  - mówi Piotr Krupa.
Często jeszcze jako dzieciak przemierzając Polskę kajakiem po zakolach rzek, spoglądałem w górę na ptaki latające nad moją głową. Zastanawiało mnie jak one widzą ten piękny świat z góry - ba zazdrościłem im... Dziś złączony „linkami do kawałka tkaniny” szybuję wraz z nimi by móc przybliżyć takim ciekawskim jak ja kiedyś, nasz świat - świat widziany „Oczami Ptaka”. Fotografując naszą Ziemię właśnie z takiej perspektywy pragnę przedstawić marzenia chłopca - moje marzenia...!!! - mówi Piotr Krupa.
Źródło zdjęć: © © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Marcin Falana
23.02.2015 11:39, aktualizacja: 23.02.2015 14:19

Piotr Krupa to nasz rodak, który postanowił zrealizować marzenie z dzieciństwa: zobaczyć świat z lotu ptaka. Teraz lata paralotnią, fotografuje i przybliża nam świat widziany z tej perspektywy.

Zaprezentowane przeze mnie zdjęcia to rezultat kilkuletnich poszukiwań. To podróż trochę odmienna od tych, jaką odbywamy na co dzień  – my ludzie twardo stąpający po ziemi. „Harcując” po niebie z silnikiem na plecach, przyczepionym kilkoma linkami do kawałka tkaniny, szybuję w poszukiwaniu właśnie takich klimatów. Klimatów z perspektywy „lotu ptaka”, oddając zupełnie inne wyobrażenie o miejscach, których na co dzień nie zauważamy lub nie jesteśmy tam  w stanie dotrzeć  ze względu na usytuowanie. By tworzyć takie klimaty, często moja podróż trwa kilka dni - opisuje swoje podniebne podróże Piotr Krupa.
Zaprezentowane przeze mnie zdjęcia to rezultat kilkuletnich poszukiwań. To podróż trochę odmienna od tych, jaką odbywamy na co dzień – my ludzie twardo stąpający po ziemi. „Harcując” po niebie z silnikiem na plecach, przyczepionym kilkoma linkami do kawałka tkaniny, szybuję w poszukiwaniu właśnie takich klimatów. Klimatów z perspektywy „lotu ptaka”, oddając zupełnie inne wyobrażenie o miejscach, których na co dzień nie zauważamy lub nie jesteśmy tam w stanie dotrzeć ze względu na usytuowanie. By tworzyć takie klimaty, często moja podróż trwa kilka dni - opisuje swoje podniebne podróże Piotr Krupa.© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Tego typu fotografia nie jest łatwa i wymaga poświęceń. Szukając malarskich kompozycji, Piotr pakuje sprzęt latający do samochodu, by wraz z pierwszymi promieniami słońca ruszyć z ptactwem w podniebną przygodę i rejestrować piękno naszej planety.
Tego typu fotografia nie jest łatwa i wymaga poświęceń. Szukając malarskich kompozycji, Piotr pakuje sprzęt latający do samochodu, by wraz z pierwszymi promieniami słońca ruszyć z ptactwem w podniebną przygodę i rejestrować piękno naszej planety.© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Jak sam pisze o swojej pasji: „Często śpię w zaroślach lub szuwarach, owinięty skrzydłem czekam na kolejny świt... Szybując w przestworzach od zakoli rzecznych, przez pagórki leśne, jeziora, aż do mórz,  rejestruję świat przez pryzmat oczu ptaków”.
Jak sam pisze o swojej pasji: „Często śpię w zaroślach lub szuwarach, owinięty skrzydłem czekam na kolejny świt... Szybując w przestworzach od zakoli rzecznych, przez pagórki leśne, jeziora, aż do mórz, rejestruję świat przez pryzmat oczu ptaków”.© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
„Podczas mojej podróży  często włączam muzykę, która mnie inspiruje i wpływa na plastykę, malarskość i odrealnienie moich fotografii”.
„Podczas mojej podróży często włączam muzykę, która mnie inspiruje i wpływa na plastykę, malarskość i odrealnienie moich fotografii”.© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Efektem pracy Piotra są wspaniałe cykle zdjęciowe, które mamy przyjemność zaprezentować.
Efektem pracy Piotra są wspaniałe cykle zdjęciowe, które mamy przyjemność zaprezentować.© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Obraz
© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Obraz
© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Obraz
© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Obraz
© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Obraz
© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Obraz
© © Piotr Krupa / [www.fotokrupa.pl](http://www.fotokrupa.pl)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)