Żółty kardynałek to niesamowicie rzadki ptak. Udało się go sfotografować!

Żółty kardynałek to niesamowicie rzadki ptak. Udało się go sfotografować!
Źródło zdjęć: © © Jeremy Black / [Facebook](https://www.facebook.com/JeremyBlackPhotography/)
Marcin Watemborski

02.03.2018 07:55, aktual.: 02.03.2018 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteście miłośnikami dzikiej przyrody, a zwłaszcza ptaków, to na pewno słyszeliście o żółtym kardynałku. Ten ptak występuje w naturze bardzo rzadko, więc śmiało można powiedzieć, ze ujęcie go na zdjęciu to szansa jedna na milion!

Internet aż huczy od tego, że żółty kardynałek załapał się na krótki filmik. Autorem nagrania jest Charlie Stephenson z miejscowości Alabaster w amerykańskim stanie Alabama. Kobieta opublikowała nagranie na Facebooku, ale dopiero po jakimś czasie zorientowała się, kim jest jej bohater.

Rare yellow cardinal spotted in Alabama

Pomyślałam: ”Cóż, jest to ptak, którego nigdy wcześniej nie widziałam”. Później uświadomiłam sobie, że był to kardynałek, i to na dodatek żółty.

Autorka nagrania wspomina, że praktycznie zawsze, gdy obserwowała ptaki przy karmniku w swoim ogrodzie, widziała tego nietypowego gościa. Post Charlie zobaczył fotograf dzikiej przyrody Jeremy Black, który od razu zapytał, czy mógłby ją odwiedzić i zrobić zdjęcia kardynałkowi.

Obraz
© © Jeremy Black / [Facebook](https://www.facebook.com/JeremyBlackPhotography/)
Obserwuję kardynałki od 40 lat i nigdy nie widziałem żółtego osobnika na wolności. Każdego roku dochodzą mnie słuchy o dwóch albo trzech przypadkach wystąpienia żółtego kardynałka w ogrodzie na terenie Stanów Zjednoczonych albo Kanady.

19 lutego Black wpadł ze sprzętem do Charlie i bacznie obserwował karmnik. Udało mu się sfotografować rzadkiego żółtego kardynałka. Profesor Goeffrey Hill z Uniwersytetu Auburn mówi, że to zwierzę może być dosłownie jednym na milion, a jego wygląd jest wynikiem ekstremalnie rzadkiej mutacji genów.

Więcej zdjęć Blacka znajdziecie na jego Instagramie oraz Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)