Żółw zaplątany w sieć rybacką. Te zdjęcia pokazują, co robimy naturze

Żółw zaplątany w sieć rybacką. Te zdjęcia pokazują, co robimy naturze03.02.2020 10:29
Żółw zaplątany w sieć rybacką. Te zdjęcia pokazują, co robimy naturze
Źródło zdjęć: © © Shane Gross / Carter News / FORUM

Ludzie ingerują w świat przyrody mocniej z dnia na dzień. Niszczenie środowiska naturalnych to jedno, a narażanie bezbronnych zwierząt na cierpienie to drugie. Shane Gross pokazał na zdjęciach to, co przydarza się codziennie.

Zwierzę, które widzicie na zdjęciach Shane’a Grossa to żółw zielony, znany również jako żółw jadalny. Jego nazwa pochodzi od zielonkawego zabawienia tłuszczu. To zwierzę zamieszkuje ciepłe morza i oceany strefy równikowej.

Żółwie zielone mogą dorastać do około 1,5 metra długości z masą ciała do 500 kg. Żywią się głównie trawą morską i glonami. Są to żółwie typowo wodne, o czym świadczą ich kończyny, przekształcone szerokie, płaskie wiosła, dzięki którym zwierzęta mogą swobodnie się poruszać. Ich pyski są zakończone tępo – nie mają kształtu zakrzywionego, ptasiego dzioba.

421289686041188168
Źródło zdjęć: © © Shane Gross / Carter News / FORUM

Mimo tego, że mamy do czynienia z żółwiem jadalnym – nie tak powinno wyglądać humanitarne polowanie. Zwierzę, które widzicie na zdjęciach zaplątało się sieć rybacką i nie miało szansy, by się z niej wyrwać. Ten żółw umarł w męczarniach – utonął.

Shane Gross, fotograf przyrodniczy i miłośnik zdjęć podwodnych, ujął tę straszną scenę na Bahamach w okolicy wyspy Harbour. Według jego relacji, żółw został zauważony przez jego pomocnika. Dopiero, gdy Shane zszedł pod wodę zobaczył, w jakim stanie jest to piękne morskie stworzenie i co właściwie się stało.

421289686041384776
Źródło zdjęć: © © Shane Gross / Carter News / FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)