Zorza polarna sfilmowana najnowszą kamerą Canona, która oferuje wyjątkowo wysokie czułości ISO

Zorza polarna sfilmowana najnowszą kamerą Canona, która oferuje wyjątkowo wysokie czułości ISO
Marcin Falana

18.09.2015 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon pochwalił się filmem zorzy polarnej nagranej pełnoklatkową kamerą ME20F-SH, która oferuje wyjątkowe osiągi na wysokich czułościach ISO.

Canon Europe poinformował, że norweski producent filmów, firma AURORA Skycam jako pierwsza na świecie użyła kamery ME20F-SH do zarejestrowania szczegółowego obrazu w warunkach słabego oświetlenia.

Exclusive AURORA skycam video: See the impossible with the new Canon ME20F-SH

Sprzęt został wykorzystany podczas nagrywania zorzy polarnej – jednego z najbardziej spektakularnych zjawisk naturalnych na świecie.

Obraz

Materiał został nagrany na początku września br. w Norwegii. Wideo przedstawia zorzę polarną z dużą wyrazistością, szczegółowością i z zachowaniem kolorów, co w opinii przedstawiciela AURORA Skycam Andersa Hanssena „otwiera nowe możliwości kreatywne”.

Obraz

„Jest to najbardziej zadziwiająca kamera dostępna na rynku. To rewolucja w zakresie nagrywania w nocy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem i już nigdy nie będziemy korzystać z innego sprzętu do tego rodzaju zastosowań.” – dodaje Hanssen.

Zaprezentowana w lipcu br. profesjonalna kamera ME20F-SH umożliwia nagrywanie kolorowego materiału HD w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Oferując wartość ISO aż do 4 mln, produkt ten pozwala na filmowanie w sytuacjach, w których do tej pory nie było to możliwe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)