Zorza polarna sfilmowana najnowszą kamerą Canona, która oferuje wyjątkowo wysokie czułości ISO

Zorza polarna sfilmowana najnowszą kamerą Canona, która oferuje wyjątkowo wysokie czułości ISO

Zorza polarna sfilmowana najnowszą kamerą Canona, która oferuje wyjątkowo wysokie czułości ISO
Marcin Falana
18.09.2015 14:01

Canon pochwalił się filmem zorzy polarnej nagranej pełnoklatkową kamerą ME20F-SH, która oferuje wyjątkowe osiągi na wysokich czułościach ISO.

Canon Europe poinformował, że norweski producent filmów, firma AURORA Skycam jako pierwsza na świecie użyła kamery ME20F-SH do zarejestrowania szczegółowego obrazu w warunkach słabego oświetlenia.

Exclusive AURORA skycam video: See the impossible with the new Canon ME20F-SH

Sprzęt został wykorzystany podczas nagrywania zorzy polarnej – jednego z najbardziej spektakularnych zjawisk naturalnych na świecie.

Obraz

Materiał został nagrany na początku września br. w Norwegii. Wideo przedstawia zorzę polarną z dużą wyrazistością, szczegółowością i z zachowaniem kolorów, co w opinii przedstawiciela AURORA Skycam Andersa Hanssena „otwiera nowe możliwości kreatywne”.

Obraz

„Jest to najbardziej zadziwiająca kamera dostępna na rynku. To rewolucja w zakresie nagrywania w nocy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem i już nigdy nie będziemy korzystać z innego sprzętu do tego rodzaju zastosowań.” – dodaje Hanssen.

Zaprezentowana w lipcu br. profesjonalna kamera ME20F-SH umożliwia nagrywanie kolorowego materiału HD w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Oferując wartość ISO aż do 4 mln, produkt ten pozwala na filmowanie w sytuacjach, w których do tej pory nie było to możliwe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)