Zorza polarna w kształcie smoka pojawiła się na Islandi

Zorza polarna w kształcie smoka pojawiła się na Islandi

Zorza polarna w kształcie smoka
Zorza polarna w kształcie smoka
Źródło zdjęć: © © Jingyi Zhang i Wang Zheng / [Astronomy Picture of the Day](https://apod.nasa.gov/apod/ap190218.html)
Kasia Piotrowska
22.02.2019 14:10, aktualizacja: 26.07.2022 15:56

Zorze polarne są przepięknym zjawiskiem i wiele osób marzy by choć raz w życiu zobaczyć je na żywo. Fotograf miał okazję zobaczyć naprawdę wyjątkową zorzę, której nikt się nie spodziewał. Światło przybrało kształt smoka.

"Czy widziałeś kiedyś smoka na niebie? Chociaż prawdziwe latające smoki nie istnieją, na niebie nad Islandią pojawiła się ogromna zorza w kształcie smoka" - pisze NASA w komentarzu do Astronomicznego Zdjęcia Dnia z 18 lutego. Wykonane przez Jingyi Zhang i Wang Zheng niecodzienne zdjęcie zorzy polarnej, która zachwyciła obserwatorów w Islandii.

Wyjątkowy spektakl wywołany wiatrem słonecznym zachwycił matkę fotografa tak bardzo, że wybiegła do przodu zadzierając głowę do góry. To właśnie ją widzimy na pierwszym planie zdjęcia.

Zorze powstają zwykle na skutek zderzenia cząsteczek wyrzucanych przez Słońce podczas jego rozbłysków z Ziemską atmosferą. Naukowcy z Agenci kosmicznej byli zaskoczeni intensywnością "smoczej zorzy" ponieważ w lutym nie odnotowano silnych aktywności na Słońcu.

Więcej zdjęć zorzy polarnej:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)