Zorza polarna sfotografowana na Alasce oraz w Polsce

Zorza polarna sfotografowana na Alasce oraz w Polsce

Zorza polarna sfotografowana na Alasce oraz w Polsce
Marcin Falana
18.03.2015 13:49, aktualizacja: 18.03.2015 21:11

Alexis Coram to fotografka, która jest zafascynowana fotografowaniem zorzy polarnej. W tym roku pojechała na Alaskę żeby stworzyć timelapse pt. „Awake”. Co ciekawe, takie zjawisko było widoczne także w naszym kraju.

Fotografka spędziła 4 noce w plenerze, dwa wieczory były pochmurne i omal nie straciła nadziei, że nie uda jej się stworzyć wystarczająco dużo materiału na film. Jednak ostatnia noc wynagrodziła jej wysiłki. Coram fotografowała przez 7 godzin zorzę, która rozświetlała niebo w każdym kierunku.

Alexis Coram:

„Tytuł tego filmu można interpretować na różne sposoby, dla mnie oznacza odczucia jakie mam kiedy stoję pod Aurorą…bardziej przebudzona, bardziej żywa, całkowicie zachwycona. Trudno to opisać słowami, gdy zobaczyłam to na własne oczy, wiedziałam o co chodzi. Ponieważ nie moge opisac tego słowami, mam nadzieję, że moja interpretacja w obrazach jest wystarczająca, aby poczuć tą magię. Jestem szczęśliwa, że mogłam to zobaczyć i jeszcze szczęśliwsza, że mogłam się tym podzielić".

Timelapse „Awake” został nakręcony przy pomocy Nikona D800 z obiektywem Sigma 35 mm oraz Nikonem DF z Sigmą 15 mm FE.

W ostatnim czasie można było zauważyć zorzę polarną nawet w Polsce. Może efekty nie są tak spektakularne jak na Alasce jednak jest to ciekawe zjawisko, które warto sfotografować.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)