Zorza polarna w obwodzie murmańskim. Istny cud natury

Zorza polarna w obwodzie murmańskim. Istny cud natury
Źródło zdjęć: © © Lev Fedoseyev / TASS
Karolina Kowasz

11.01.2022 11:43, aktual.: 11.01.2022 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowanie cudów natury często bywa sporym wyzwaniem. Zjawiska takie jak zorza polarna nierzadko trudno uchwycić na zdjęciach w ich pełnej krasie. Jest to jednak możliwe, co udowadnia artysta Lev Fedoseyev.

Fotografowi udało się uchwycić zorzę polarną, która była widoczna nad leśną tundrą w regionie Murmańska. Teren ten jest uważany za jedno z najlepszych miejsc w Rosji do oglądania i fotografowania tego fascynującego zjawiska naturalnego. Jeżeli samodzielnie chcielibyśmy spróbować zrobić takie zdjęcia, najlepiej wybrać się w te okolice w okresie od równonocy jesiennej do wiosennej.

Obraz
© © Lev Fedoseyev / TASS
Obraz
© © Lev Fedoseyev / TASS

Fotografowanie zorzy polarnej

Aby mieć szansę na świetne zdjęcia zorzy polarnej, sugerowane jest ustawienie najwyższej czułości ISO. W przypadku, kiedy jednak okolica, którą wybraliśmy jako miejsce sesji, jest mocno zanieczyszczona światłem, konieczne jest zmniejszenie czułości ISO, aby nie prześwietlić wykonywanych zdjęć.

Nie próbujmy uchwycić tego zjawiska "z ręki" - znacznie lepsze rezultaty uzyskamy przy pomocy statywu, im stabilniejszy, tym lepszy. Bez niego ryzykujemy nieostrymi fotografiami, dlatego jeżeli nie posiadamy takiego, spróbujmy przynajmniej znaleźć stabilne podłoże (murek, kamień), które dadzą stabilność aparatowi.

Obraz
© © Lev Fedoseyev / TASS
Obraz
© © Lev Fedoseyev / TASS
Obraz
© © Lev Fedoseyev / TASS
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)