Burza magnetyczna widziana z wysokości 400 kilometrów

Burza magnetyczna widziana z wysokości 400 kilometrów05.12.2018 11:56
Burza magnetyczna widziana z wysokości 400 kilometrów
Źródło zdjęć: © NASA
Kasia Piotrowska

Zorza polarna to wyjątkowe zjawisko, które można zaobserwować tylko w pobliżu biegunów Ziemi. Kiedy spogląda się na nią z wysokości 400 kilometrów, zdecydowanie łatwiej ją zobaczyć, a widok jest niesamowity.

Doświadczanie codziennych widoków z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej musi być niezwykłym przeżyciem. Jeden z astronautów, Alexander Gerst chętnie dzieli się zdjęciami Ziemi, widzianej z tej niecodziennej perspektywy. Na YouTube znajdziemy nawet kanały z obrazem na żywo z kamer umieszczonych na stacji kosmicznej.

Ostatnio Alexander podzielił się filmem, na którym widać błyskawice i zorzę polarną widzianą z wysokości 400 kilometrów nad Ziemią. Z tej perspektywy nawet zwykły wschód słońca może odebrać mowę, a co dopiero tak wyjątkowe zjawiska, jak burza magnetyczna.

Zorza polarna z Ziemi może być zaobserwowana tylko w pobliżu biegunów, więc dla większości mieszkańców naszej planety nie jest czymś codziennym. Dla astronautów krążących wokół naszej planety pokazuje się zdecydowanie częściej.

NASA UHD Video: Stunning Aurora Borealis from Space in Ultra-High Definition (4K)

Więcej o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)